کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ بادام زمینی و بادام درختی

بادام یکی از مغزهای خوشمزه و مقوی است که در دو نوع زمینی و درختی برداشت شده و به فروش می‌رسد. بادام نیز مانند بسیاری از مغزها بعد از برداشت، نیاز به تفکیک و دسته‌بندی دارد. کارامدترین روش برای سورت کردن بادام و بادام زمینی استفاده از دستگاه‌های سورتینگ تمام اتوماتیک است که دارای بخش بسته‌بندی نیز در خط تولید خود باشند. دستگاه‌های سورتینگ بادام،در انواع و مدل های گوناگون با هدف تفکیک بادام سالم از بادام خراب طراحی و تولید شده اند. لازم به ذکر است که، هر چه یک دستگاه سورتینگ بادام کامل تر و به روز تر باشد، سرعت و دقت بیشتری در سورتینگ دارد و محصول بسته‌بندی شده آن بسیار با کیفیت‌تر است.

دستگاه سورتینگ بادام زمینی و بادام درختی

دستگاه‌های سورتینگ بادام در چه ابعادی تولید می‌شوند؟

دستگاه سورتینگ بادام، به لحاظ ابعاد در دو نوع خانگی و صنعتی طراحی و تولید می‌شوند و هر دو نوع را می‌توان در مدل‌ها و کیفیت‌های متنوع در بازار خریداری کرد. از نظر کاربرد آن‌ها باید گفت دستگاه‌های سورتینگ خانگی بیشتر مناسب استفاده در فضاهای کوچک مانند منزل و یا کارگاه‌های کوچک هستند. این نوع دستگاه‌ها برای سورت بادام در حجم کم طراحی شده است. ولی دستگاه‌های سورتینگ صنعتی در ابعاد بزرگ و برای سورتینگ بادام در حجم زیاد طراحی و تولید شده‌اند و طبعا نیاز به فضای بیشتری نسبت به مدل خانگی دارند و بیشتر مناسب استفاده در کارخانه‌های بزرگ هستند.

دستگاه سورتینگ بادام زمینی

دستگاه سورتینگ بادام زمینی

دستگاه‌های سورتینگ بادام زمینی در انواع و مدل های مختلفی تولید می‌شوند. فرایند سورتینگ در این دستگاه‌ها مشابه دستگاه‌های سورتینگ دیگر است. نوع تجهیزات به کار رفته در این دستگاه‌ها نیز تفاوت چندانی با سایر دستگاه‌های سورتینگ ندارد. فرایند سورتینگ بر اساس پارامترهای خاصی مثل رنگ، وزن، اندازه و… انجام می‌گیرد. برای سورت بادام زمینی معمولا از دستگاه سورتینگ لیزری استفاده می‌کنند، که فرایند سورتینگ را بر اساس رنگ و اندازه محصول انجام می‌دهند.

علت انتخاب این نوع دستگاه‌های سورتر، بالا بودن دقت این نوع دستگاه و کیفیت بالای سورت مغزها بر اساس رنگ و اندازه است. عملکرد دستگاه‌های سورتینگ بادام زمینی لیزری به این صورت است که بادام زمینی ها بر اساس رنگ و در سایزهای مختلف سورت و درجه‌بندی می‌شوند در طی این مراحل بادام‌های خراب هم جدا می‌شوند. در پایان بادام زمینی بسته‌بندی شده با کیفیت و سالم به دست مشتری می‌رسد.

ویژگی های یک دستگاه سورتینگ بادام زمینی لیزری:

لازم به ذکر است که دستگاه‌های سورتینگ لیزری به دلیل دقت و کیفیت بالاترشان نسبت به انواع دیگر قیمت بالاتری نیز دارند.

این دستگاه‌ها، در اندازه، ظرفیت و ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. لازم به ذکر است که سایز این دستگاه‌ها، هیچ تأثیری در سرعت و عملکردشان ندارد و تنها تفاوتشان در قیمت است.

دستگاه سورتینگ بادام درختی

دستگاه سورتینگ بادام درختی

بادام درختی انواع مختلفی دارد و معمولا به دو صورت مغز شده و با پوست در بازار عرضه می‌شود. بخش عمده بادام درختی مرغوب تولید شده در کشور به کشورهای همسایه صادر می‌شود. باید دانست که صادرات بادام درختی تجارتی بسیار پر سود است. بادام درختی صادراتی برای آن که بهترین شکل به مشتریان عرضه شود نیاز دارد که به وسیله دستگاه‌های سورتینگ به مناسب‌ترین شکل سورت و بسته‌بندی شود.

سورتینگ بادام درختی

دستگاه سورتینگ بادام درختی نیز مانند سایر دستگاه‌های سورتینگدر حجم و ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود. کاربرد دستگاه سورتینگ بادام در تفکیک بادام‌های با کیفیت و سالم از بادام‌های نامرغوب و خراب است. نوع صنعتی آن ظرفیت و کانال‌های بیشتری دارد و هر چه تکنولوژی پیشرفته‌تری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز دارد.

قیمت دستگاه‌های سورتینگ بادام

قیمت دستگاه‌های سورتینگ بادام

قیمت دستگاه سورتینگ بادام به عوامل مختلف، مانند برند، حجم، تکنولوژی و… متنوع است. البته مسئلۀ مهمی که بسیار در قیمت دستگاه‌های سورتینگ اثرگذار است، برند دستگاه سورتینگ و  خارجی یا داخلی بودن آن است. از مزایای دستگاه‌های سورتینگ ایرانی، کیفیت، بازدهی بالا و قیمت مناسب آن است. علاوه بر این دستگاه‌های سورتینگ ایرانی، از خدمات پس از فروش خوبی برخوردارند و تمام قطعاتشان نیز در بازار به راحتی یافت می‌شود.

عوامل موثر در قیمت دستگاه سورتینگ بادام:

دستگاه سورتینگ بادام را از چه مرکزی خریداری کنیم؟!

به طور معمول سه روش برای خرید دستگاه سورتینگ وجود دارد:

روش اول، خرید دستگاه از درب کارخانه: در این روش خرید، مشتریان دستگاه سورتینگ بادام را از درب کارخانه خریداری می‌کنند. در این روش خرید با توجه به حذف واسطه‌ها امکان خرید به قیمت کارخانه را به مشتریان می‌دهد.

دستگاه سورتینگ بادام را از چه مرکزی خریداری کنیم؟!

اما در این روش مشکلاتی هم وجود دارد از جمله آن‌ها می‌توان به صرف هزینه و زمان برای انتقال دستگاه سورتینگ به محل مورد نظر و امکان آسیب دیدن دستگاه طی جا به جایی اشاره کرد!

روش دوم، خرید از بازار: این روش چندان پیشنهاد نمی‌شود. زیرا قیمت‌هایی که در بازار دیده می‌شوند، به علت وجود دلالان و واسطه ها گاهی بسیار بیشتر از قیمت واقعی دستگاه هستند.

روش سوم خرید از سایت‌های فروش معتبر اینترنتی: این روش در مقایسه با دو روش دیگر بسیار مطمئن و به صرفه‌تر است، از مزایای این روش می‌توان به قیمت مناسب‌تر، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، تخفیفات ویژه، استفاده از مشاوره متخصصین و بسیاری مزایای دیگر اشاره کرد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button