کاسپین سورت ایران

جستجو

قیمت دستگاه سورتینگ لیزری نخود لوبیا

برای خرید دستگاه بوجاری کامل سورتینگ حبوبات مانند نخود و لوبیا، چقدر باید هزینه کنیم و شرکت­های فعال در این زمینه را چگونه پیدا کنیم؟ هر کدام از دستگاه­ها را با چه قیمتی می­توانیم به فروش برسانیم؟ چند نوع دستگاه وجود دارد؟ آیا دستگاه­هایی با ظرفیت 300 کیلوگرم در ساعت برای توزیع­کنندگان کفایت می­کند؟

دستگاه سورت لیزری به چه معنا است؟

اسم دقیق دستگاه سورتینگ لیزری، دستگاه اپتیک می­باشد و به عنوان یکی از دستگاه­های پیشرفته و جدید در دنیا شناخته می­شود. دوربین­ها و چشمی­های قوی در این دستگاه قابلیت آنالیز محصولات را در کمتر از یک صدم ثانیه دارا می­باشد.

دستگاه سورتینگ پس از آنالیز محصولات، ضایعات آن را از مابقی محصولات جدا کرده و در سبدهای جداگانه­ای میریزد. شما می­توانید با معرفی محصول مرغوب به دستگاه توسط عکس محصول، در مدت زمان کمی محصولات یکدست را از ضایعات جدا کنید.

دستگاه سورت لیزری به چه معنا است؟

در انتها این مقاله موضوعاتی در رابطه با دستگاه بسته­بندی عدس و چای بیان شده است که می­توانید با مراجعه به آن اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

کار کردن با دستگاه اپتیک نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر شخصی با کمترین اطلاعات می­تواند فرایند سورتینگ را با این نوع دستگاه انجام دهد.

فرایند سورتینگ و جداسازی ضایعات حبوبات، برنج و تخمه توسط دستگاه اپتیک به راحتی قابل انجام است. محصولاتی که توسط فرایند سورتینگ یکدست می­شوند، قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات که سورت نشده و با ضایعات همراه هستند خواهند داشت.

کلمه کالرسورت با لیزری چه تفاوتی دارد

بر خلاف تصور عامه، دستگاه کالرسورت با دستگاه لیزری تفاوت­هایی را دارا بوده و یکسان نمی­باشند. در دستگاه کالرسورت، رنگ­های نامربوط به رنگ اصلی محصول شناسایی می­گردد. در حقیقت رنگ اصلی محصول برای دستگاه تعریف شده است و توسط فرایند شناسایی رنگ توسط دستگاه، محصولات نامرغوب جداسازی شده و محصولی یکدست را به شما تحویل خواهد داد.

در برخی از نمونه­های دستگاه سورتینگ از اشعه ایکس X-ray برای شناسایی محصولات با کیفیت استفاده می­شود و از این طریق فراند تفکیک و جداسازی محصولات یکدست از ضایعات انجام می­شود.

در دستگاه X-ray شناسایی رنگ محصول امکان­پذیر نبوده و این مورد فرق بین دستگاه کالر سورت و دستگاه X-ray می­باشد. بنابراین دستگاه سورتینگ لیزری دارای شباهت­ها و تفاوت­هایی با دستگاه کالرسورت می­باشد ولی نباید این دو دستگاه را یکسان در نظر گرفت.

سورت لیزری حبوبات در صنعت چه مزایایی دارد؟

سورت لیزری حبوبات در صنعت چه مزایایی دارد؟

وجود ضایعات در حبوبات معضل بزرگی برای فروش این محصولات به شمار می­رود و حتی برای محصولات با کیفیت مطلوب هم شرایط نامناسبی را ایجاد می­کند. این موضوع برای مشتریان هم مشکلاتی را به همراه دارد به گونه­ای که خرید محصولات بسته­بندی شده را به محصولات فله­ای ترجیح می­دهند. بنابراین ضایعاتی که در حبوبات وجود دارد برای مشتریان ناخوشایند است و بدست آوردن بازار مشتریان مستلزم برنامه­ریزی و چاره­اندیشی برای این موضوع می­باشد. مسئله دیگری که وجود دارد این است که پاکسازی و جداسازی ضایعات محصولات و همچنین بسته­بندی آنها به صورت دستی کار دشواری بوده و نیازمند نیروی انسانی زیادی می­باشد. وجود دستگاه کالرسورت یا دستگاه لیزری باعث سورت سریع محصولات شده است که با چشمی قوی که در آن تعبیه شده است، در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی ضایعات را شناسایی نموده و آنها را جدا می­سازد تا چیزی که به شما تحویل می­دهد محصولی یکدست و تمیز باشد. بنابراین کاری که در ممکن است نیروی انسانی در چند ساعت با درصد خطای بالایی انجام می­دهد، در مدت بسیار کمی توسط دستگاه سورت انجام می­گیرد. استفاده از این دستگاه موجب ارائه محصولاتی بسیار یکدست به بازار فروش شده و مشتریان از استفاده از محصولات با کیفیت بسیار راضی خواهند بود. پس می­توان اذعان نمود که فروش محصولات سورت شده بسیار بالاتر از محصولات فله­ای خواهد بود.

انواع مدل دستگاه های سورتینگ حبوبات

انواع مدل دستگاه های سورتینگ حبوبات

دسته­بندی­هایی که برای دستگاه سورتینگ حبوبات صورت گرفته است بر اساس مقدار محصول خروجی و یا سرعت تفکیک و جداسازی محصولات در دستگاه می­باشد. انواع دستگاه­های سورتینگ به شرح زیر است:

سرعت خروج محصول و مقدار خروجی محصولات از دستگاه سورتینگ موجب تفکیک دستگاه به انواع مختلفی می­شود. به گونه­ای که خروجی دستگاه مینی­سورتینگ 300 کیلوگرم در ساعت بوده و دستگاه­های تک کاناله دارای خروجی به میزان دو برابر دستگاه مینی سورتینگ می­باشد. هرچه تعداد کانال­های خروجی دستگاه بیشتر باشد، سرعت سورت محصولات و همچنین میزان خروج محصول از دستگاه هم افزایش خواهد یافت.

وجود یک کانال برگشتی در دستگاه­های چهارکانال به بالا باعث افزایش دقت و پایین آوردن درصد خطای دستگاه می­گردد. چراکه ضایعاتی که از دستگاه خارج می­شود توسط کانال برگشتی مورد بررسی قرار می­گیرد. بر این اساس خریداران ابتدا باید نیاز خود را به صورت دقیق مشخص نمایند تا بتوانند دستگاهی متناسب با محصولات خود را تهیه نمایند. شما می­توانید اطلاعات کاملتر در مورد انواع مختلف دستگاه­های سورتینگ را از کارشناسان ایران سورتینگ دریافت نمایید.

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات نو و دست دوم

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات نو و دست دوم

محدوده قیمتی دستگاه سورتینگ حبوبات به شرح زیر است:

برخی از مواردی که در قیمت­گذاری دستگاه سورتینگ تاثیرگذار است شامل، مقدار محصول خروجی  بر اساس کیلوگرم بر ساعت، کیفیت ساخت دستگاه، سایز دستگاه، سرعت سورت محصول و … می­باشد. بنابراین تعیین دقیق نیازهای شما قبل از اقدام به خرید ضروری است. شرکت ایران سورتینگ ارائه­دهنده دستگاه­های سورتینگ با کیفیت با قیمتی مناسب می­باشد. برخی از شرکت­های فروشنده، دستگاه­های بی کیفیتی را با قیمتی کمتر به مشتریان ارائه می­دهد که قیمت کم برای مشتری اغواکننده بوده و پس از استفاده از دستگاه متوجه مشکلاتی که در دستگاه وجود دارد خواهد شد. به عنوان مثال خطای بسیار بالا در فرایند سورت، عدم وجود ضمانت­نامه، خدمات پس از فروش بسیار ضعیف و مشکلات دیگر گریبان­گیر مشتریانی می­شود که دستگاه­های بی کیفیت را خریداری نموده­اند. بنابراین توجه به کیفیت در هنگام خرید دستگاه سورتینگ اصلی­ترین موضوعی است که باید بدان توجه نمود. شرکت ایران سورتینگ ارائه­دهنده دستگاه­های سورتینگ با کیفیت با ضمانت­نامه معتبر به مشتریان محترم می­باشد. دستگاه­هایی که توسط شرکت ما به فروش می­رسد دارای یک سال گارانتی ویژه می­باشد. همچنین ده سال خدمات پس از فروش علاوه بر یکسال گارانتی مزیت دیگری برای دستگاه­های سورتینگ ارائه شده توسط شرکت ایران سورتینگ می­باشد. افرادی که توانایی خرید دستگاه سورتینگ نو را نداشته باشند می­توانند دستگاه­های دست دوم را با قیمتی کمتر خریداری نمایند که قیمت آنها بر اساس میزان کارکرد و قابلیت­هایی که در دستگاه وجود دارد متغیر می­باشد.

دستگاه سورتینگ حبوبات ایرانی یا چینی؟

دستگاه سورتینگ حبوبات ایرانی یا چینی؟

بخشی از قطعات دستگاه­های سورتینگ موجود در ایران در خارج از کشور تولید شده و به عنوان قطعات واراداتی توسط کارشناسان ایرانی بر روی دستگاه­های موجود در ایران مونتاژ می گردد. پروسه واردات دستگاه­های تماما چینی سورتینگ به ایران حدود 4 ماه به طول می­انجامد، اما دستگاه­های سورتینگی که برخی از قطعات آنها از چین وارد می­گردد، با گذشت 2 ماه به ایران می­رسد و بر روی دستگاه مونتاژ می­گردد. خدمات پس از فروش و ضمانتنامه یک سال تفاوت عمده میان دستگاه سورتینگ ایرانی و تماما چینی می­باشد. دستگاه­های تماما چینی از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار نیستند و خریداران این دستگاه­ها برای دریافت این خدمات از شرکت­های چینی با مشکلاتی همراه خواهند بود. بنابراین خرید دستگاه ایرانی برای مشتریان انتخاب مقرون به صرفه­ای خواهد بود تا بتوانند از خدمات پس از فروش ده ساله و ضمانتنامه یک سال دستگاه به راحتی استفاده نمایند.

دستگاه سورتر کوچک و بزرگ حبوبات چه تفاوتی دارد

مقیاس اندازه­گیری خروجی دستگاه سورتینگ حبوبات بر اساس کیلوگرم بر ساعت می­­باشد و این مقدار در دستگاه مینی سورتینگ حبوبات عددی معادل 300 کیلوگرم بر ساعت می­باشد. دستگاه­های تک کاناله دو برابر مینی سورتینگ خروجی می­دهد. همچنین برای دو کاناله­ها به میزان دو برابر تک کاناله­ها بوده و به همیت شکل برای هف کاناله­ها میزان خروجی محاسبه می­شود و روندی رو به بالا خواهد داشت.

دستگاه­های چهارکاناله و بیشتر علاوه بر تعداد استاندارد کانال خروجی دارای یک کانال برگشتی برای بازبینی محصولات ضایعاتی خارج شده از دستگاه می­باشد که موجب کاهش خطای دستگاه به میزان زیادی خواهد شد و محصولی که در نهایت سورت می­شود به صورت یکدست می­باشد. بنابراین براساس دقت مورد نیاز در سورت حبوبات، نیاز شما به حجم تولید، و سرعت کار می­توانید دستگاه سورتینگ مناسب خود را تهیه نمایید.

دستگاه سورتر و بوجاری حبوبات چه تفاوتی دارد

در دستگاه بوجاری معمولا محصول اصلی از پوسته روی آن جدا می­شود تا در نهایت چیزی که باقی می­ماند محصول اصلی باشد و این فرایند برای محصولاتی مانند گندم، جو، برنج و انواع دانه­ها مورد نیاز می­باشد. به علاوه برای الک کردن حبوبات و جداسازی سنگ، خار، چوب و ضایعات برداشت شده همراه حبوبات از دستگاه بوجاری استفاده می­شود. دستگاه سورتر علاوه بر جداسازی ضایعات موجود در حبوبات، برنج، گندم و … می­تواند بر اساس اندازه، طول و قطر محصول آنها را دسته­بندی کند و در بسته­های جداگانه­ای قرار دهد.

این فرایند برای دسته­بندی محصول نهایی به چند قسمت و بسته­بندی جداگانه و فروش ساده­تر محصول مورد نیاز است. میزان سودآوری محصولاتی که سورت می­شوند از محصولاتی که فقط بوجاری می­شوند بیشتر خواهد بود. چرا که می­توانید حبوبات درشت­­تر را از حبوبات ریزتر جدا کنید و با قیمت بالاتری به فروش برسانید. از آنجا که سایز سرندها در دستگاه بوجاری گندم و حبوبات متفاوت است، دقت و سرعت هر یک از دستگاه­ها هم با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

ماشین ­آلات موجود در خط سورتینگ بسته­ بندی حبوبات

ماشین ­آلات موجود در خط سورتینگ بسته­ بندی حبوبات

در خط تولید کامل سورتینگ حبوبات فرایند زیر صورت می­گیرد:

در ابتدا محصولاتی که پوسته و ضایعاتی را به همراه دارد توسط بالابر کاسه­ای به درون دستگاه می­ریزند. در این دستگاه دانه­ها از پوسته­ها و ضایعاتی مانند سنگ، خار و علف جداسازی شده و مجددا توسط بالابر کاسه­ای محصول خروجی به درون دستگاه بوجاری منتقل می­گردد. در دستگاه سورتینگ هرگونه ضایعاتی که در حبوبات باقی مانده باشد را از آنها جدا می­کند و بر اساس برنامه­ای که به دستگاه داده شده آنها را تقسیم­بندی می­کند. در مرحله بعد تمامی محصولاتی که از خروجی سورتینگ بیرون آمده است به وسیله بالابر کاسه­ای وارد دستگاه پولیش حبوبات می­شود تا بر حسب نیاز آنها را صیقل دهد و گرد و غبار را از روی حبوبات پاکسازی کند. بعد از گذراندن این مرحله می­توان حبوبات را به مرحله بسته­بندی منتقل نمود که بدین منظور محصولات به وسیله بالابر از دستگاه پولیش به دستگاه بسته­بندی چهارتوزین وارد می­شوند تا به صورت کامل بسته­بندی گردند.. سپس محصولاتی که بسته­بندی شده­اند توسط نوار نقاله به مرحله بعد منتقل می­شوند.

در برخی مواقع ممکن است محصولی در این فرایند قرار بگیرد که نیازی به گذر گردن از یک مرحله را نداشته باشند که بر اساس نوع محصول این مراحل برنامه­ریزی می­شوند. در حال حاضر یکی از مشاغل پر درآمد که راه­اندازی آن از عهده هر کسی بر نمی­آید سورتینگ می­باشد. بر همین اساس تعداد شرکت­های فعال در زمینه سورتینگ بسیار کم هستند. تعداد افرادی که خواستار خرید دستگاه سورتینگ یا سایزبندی حبوبات هستند زیاد است اما هزینه خرید این دستگاه برای آنها بسیار بالا بوده و تعداد کمی از شرکت­ها بر روی این دستگاه­ها متمرکز هستند. بخه عنوان مثال دستگاه سورتینگ تک کانال امروزه به قیمت 95 میلیون تومان به فروش می­رسد و این هزینه برای دستگاه سورتینگ 2 کاناله با بیشتر، بالاتر خواهد بود و خریداران ملزم به پرداخت هزینه بیشتری هستند.

نحوه سورت نخود و لوبیا به وسیله دستگاه سورتینگ چگونه است؟

این دستگاه بر اساس سیستم ورودی تعبیه شده در آن می­تواند به شناسایی عیوب مربوط به رنگ و سایز محصولات با سرعتی در حدود 0.01 ثانیه بپردازد. برای دستگاه سورتینگ توجه به دو مورد زیر ضروری می­باشد:

•        پاک کنی حبوبات یا بوجاری حبوبات

•        سایز بندی نخود لوبیا به صورت ریز و درشت

در ابتدا می­بایست محصول توسط دستگاه به طور کامل بوجاری شود تا پس از آن در مراحل بعدی سایزبندی شوند. چرا که برای بالا بردن سرعت کار با دستگاه بهتر است که ابتدا حبوبات با دستگاه بوجاری شوند تا محصولات تمیز شده توسط دستگاه سایزبندی و درجه­بندی شوند. این فرایند نتیجه مطلوب­تری را در پی دارد.

در این مقاله می­توانید تفاوت­های دستگاه بوجاری و سورتینگ حبوبات را مطالعه نمایید.

پس از سورت شدن حبوبات چه مرحله­ای شروع می­شود؟

برای اینکه محصول نهایی آماده بسته­بندی و ارائه به فروشگاه­ها شود، گذراندن دو مرحله دیگر الزامی است:

•        پولیش

•        بسته بندی

دستگاه پولیش حبوبات چیست و چگونه عمل می­کند؟

دستگاه پولیش حبوبات چیست و چگونه عمل می­کند؟

برای زدودن گرد و غبار و صیقل دادن به حبوبات از دستگاه پولیش حبوبات استفاده می­شود که پس از آن در بسته­های یک کیلویی آماده فروش می­شوند. عدم وجود گرد و خاک در بسته­بندی حبوبات پس از ارائه به بازار، بسیار حائز اهمیت می­باشد. بر همین اساس استفاده از دستگاه پولیش حبوبات با ظرفیتی بالغ بر 500 کیلوگرم در ساعت می­توان این فرایند را انجام داد.

انواع دستگاه مخصوص بسته­ بندی حبوبات

پس از پولیش دادن به حبوبات می­توان از انواع دستگاه بسته­بندی استفاده نمود. شرکت­هایی که هزینه بالایی را صرف راه­اندازی خط سورت حبوبات می­کنند و از نوار نقاله دستچین استفاده نمی­کنند، حتما در جستجوی دستگاه بسته­بندی حبوبات مناسبی هستند.

تفاوت بین دستگاه ­های بسته ­بندی چیست

تفاوت در سرعت عمل دستگاه­های بسته­بندی عمده­ترین تفاوت در آنها می­باشد و کارایی اصلی آنها تفاوتی با یکدیگر ندارد. به عنوان مثال دستگاه بسته­­بندی 4 توزین قابلیت بسته­بندی 3 الی 5 تن محصول را در 8 ساعت کاری دارد که سرعتی قابل قبول برای شرکت­های ارائه­دهنده خواهد بود.

بر همین اساس سرعت بسته­بندی در دستگاه­های کوچکتر پایین­تر می­باشد.

خط سورتینگ و بسته­ بندی برای سایر محصولات

به منظور سورتینگ و بسته­بندی محصولاتی به شرح زیر می­توان از دستگاه­های سورتینگ مناسب همان استفاده نمود که اطلاعات مختصری در این خصوص را برای شما قرار می­دهیم:

دستگاه سورتینگ خرما خشک

دستگاه سورتینگ خرما خشک

استفاده از دستگاه اپتیک برای سورتینگ خرما مناسب خواهد بود. ولی استفاده از دستگاه­های مکانیکی برای سورت، بسته­بندی و فروش خرما در حال حاضر بیشتر رایج است. چرا که به جز یکی دو مورد تمامی خرما­ها دارای شیره می­باشند و نمی­توان برای سورت آنها از دستگاه اپتیک استفاده نمود.

ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی در کشور

در سال­های اخیر تولید ماشین­آلات مخصوص بسته­بندی مواد غذایی در کشور ما با رشد بالایی روبرو بوده است و این امر موجب افزایش صادارت محصولات خوراکی از ایران به سایر کشورها شده است. صادارت محصولات خوراکی بیشتر به کشورهای خاورمیانه و عراق انجام می­شود. برای صادارت محصولات خوراکی از ایران به کشورهای اروپایی نیاز به ایجاد تغییراتی در بسته­بندی و نحوه ارائه آنها می­باشد.

فروش دستگاه های صنعتی کوچک

افراد زیادی در سال­های اخیر به دنبال خرید دستگاه­های کوچک برای راه­اندازی کسب و کارهای کوچک و خانگی هستند و بدین منظور دستگاه­های صنعتی کوچکی با ابعاد و ظرفیت­های کم تولید شده و در بازار موجود می­باشد. برخی از این دستگاه­ها به شرح زیر است:

هر یک از محصولات ملزم به گذراندن این مراحل به صورت اختصاصی می­باشند.

راه اندازی یک کسب کار خانگی بسته بندی

مشاهده فیلم دستگاه دوخت ریلی برای افرادی که به دنبال راه­اندازی مشاغل خانگی می­باشند توصیه می­شود. این فیلم نحوه کار با دستگاه را توضیح داده و می­توانید پس از مشاهده آن، برای راه­اندازی کسب و کار خانگی خود تصمیم بگیرید.

6 پاسخ

    1. با سلام و احترام، در خصوص خرید دستگاه سورتینگ حبوبات راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. با سلام قصد خرید یک دستگاه سورتینگ حبوبات دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  2. خواستار راه اندازی سورت و بسته بندی حبوبات هستیم لذا شماره تماس و قیمت دستگاه سورتر و بسته بندی را می خواستم

  3. با سلام و احترام، در خصوص خرید دستگاه سورتینگ حبوبات راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  4. با سلام لطفا بفرمایید آیا بکارگیری دستگاه سورت و بسته بندی حبوبات در منزل شخصی موجب آزار و اذیت همسایگان و در نتیجه شکایت آنها می شود .برای کار در منزل ( حیاط به صورت کارگاهی در آمده ) و در راستای فرآوری و بسته بندی موادغذایی چه پیشنهادی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button