کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ پیاز

تولید محصولات پرکاربرد کشاورزی همانند پیاز و سیب­زمینی موجب شده است که شکل یکسان بسته­بندی این محصولات از اهمیت بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل استفاده از دستگاه سورتینگ برای دسته­بندی سیب­زمینی و پیاز در این شرایط با اهمیت خواهد بود.

تفاوت دستگاه سورتینگ پیاز و سیب­زمینی در اتوماتیک بودن دستگاه و همچنین ظرفیت تولید آن می­باشد. حساسیت سورت پیاز در بین سایر صیفی­جات بیشتر می­باشد. چراکه دارای پوست نازکی است که به سادگی جدا می­شود و همچنین سرعت خراب شدن آن بسیار بالا می­باشد. در صورتیکه در معرض رطوبت قرار بگیرد به سرعت خراب می­شود. بنابراین بهتر است که با دقت بالاتری آنها را سورت و دسته­بندی کرد و زمان انبارداری آنها به حداقل ممکن برسد. پیازهای صادراتی به سورت شدن نیاز دارند ولی پیازهایی که در بازارهای داخلی توزیع می­شوند معمولا نیازی به سورت ندارند.

دستگاه سورتینگ پیاز

فرق بین دستگاه سورتینگ پیاز و سیر

از آنجا که سیر و پیاز سرعت خراب شدن مشابهی داشته و نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند شباهت­هایی در سورت دارند و معیار سورتینگ آنها شکل، رنگ و وزن محصولات می­باشد.

دوربین­های موجود در دستگاه برای جداسازی محصولات گندیده بسیار کمک­کننده هستند. تفاوت بین دستگاه سورت این دو محصول در دستگاه­های چرخشی بیشتر است. چراکه اندازه الک­های موجود در این دستگاه­ها برای سیر و پیاز متفاوت است. حساسیت سیر در سورتینگ بیشتر از پیاز بوده، زیرا سیر به صورت تک دانه نبوده و هر عدد سیر حاوی چند دانه سیر در کنار هم است.

بنابراین خرابی هر یک از دانه­های سیر موجب خرابی کل بوته سیر می­شود و این مشکل در صادرات سیر مشکلات بسیاری به همراه دارد. به همین دلیل استفاده از دستگاه سورتینگ دیجیتال و اپتیک برای دسته­بندی سیر توصیه می­شود.

فرق بین دستگاه سورتینگ پیاز و سیر

قیمت دستگاه سورتینگ پیاز

از آنجا که پیاز یکی از محصولات پرکاربرد در آشپزی می­باشد، میزان خرید دستگاه سورتینگ آن بسیار بالاتر است. همچنین اکثر دستگاه­های موجود در بازار دارای خدمات پس از فروش می­باشند.

بنابراین خرید و فروش این دستگاه سودآوری بسیاری دارند. زیرا سورت پیاز تنها با یک دستگاه کافی بوده و نیازی به تعبیه حوضچه شستشو ندارد. اما بررسی انواع دستگاه­ها از نظر سرعت و دقت مدنظر قبل از خرید به مشتریان توصیه می­شود. حتی با وجود قیمت بالاتر دستگاه سورتینگ اپتیک نسبت به دستگاه­های معمولی، حساسیت پیاز خرید دستگاه­های دقیق­تر را توجیه می­کند. معیارهای تعیین­کننده قیمت پیاز بر اساس ظرفیت تولید، متریال استفاده شده در آن، برند و نوع دستگاه و همچنین قدرت موتور آن می­باشد. به عنوان مثال قیمت دستگاه سورت 3 متری با 5 متری متفاوت است.

قیمت دستگاه سورتینگ پیاز

قیمت دستگاه سورتینگ سیر

استفاده از روش­های هوشمند سورت برای سیر که دارای حساسیت بالاتری است توصیه می­گردد. سورتینگ سیر در مدت زمان کوتاه­تر و دقت بالاتر باید انجام شود.

این موضوع باعث افزایش قیمت دستگاه سورتینگ سیر شده است و همچنین نوسان قیمت این دستگاه هم بیشتر می­باشد. بهتر است که خط تولید دستگاه سورتینگ سیر خریداری شود تا سیرها با فاصله از هم و روی نوار نقاله سورت شوند.

روی هم قرار گرفتن سیر باعث خرابی آن می­شود. توجه به فضای کارگاه و حجم محصول قبل از خرید دستگاه حائز اهمیت است. خرید دستگاه­های ارزان قیمت باعث خرابی محصولاتی می­شود که به قصد صادرات تولید می­شوند و کاهش مشتریان را به همراه دارد. بنابراین برند و کیفیت دستگاه را در هنگام خرید آن مدنظر داشته باشید. با توجه به نوسانات قیمت دستگاه بهتر است که خرید خود را به تعویق نیندازید.

قیمت دستگاه سورتینگ سیر

سورتینگ مناسب برای پیاز کدام است؟

از آنجا که پیاز دارای پوسته خشک می­باشد که به سادگی جدا می­شود، بهتر است که دستگاه­های هوشمند و تصویری استفاده شود. زیرا بازدهی دستگاه سورت چرخشی پایین می­باشد. اگر حجم محصول کم باشد بهتر است که به صورت دستی سورت شود، ولی برای حجم بالای 100 تن بهتر است که از دستگاه سورت استفاده شود تا پیازها به صورت هم اندازه سورت شود و علاوه بر حفظ کیفیت محصول، بسته­بندی درست و اصولی هم انجام شود.

پیازهای پوست سفید حساسیت بیشتری نسبت به پیازهای پوست زرد دارند و رعایت استانداردهای سورت برای آنها اهمیت بیشتری دارد.

هدف از سورت و بسته­بندی پیاز بدین شرح است: 1-  به منظور صادرات که نیاز به بسته­بندی زیباتری دارد، 2-  برای ارائه به بازار تره بار میوه ، 3-  برای ارائه به فروشگاه­های زنجیره­ای یا رستوران­ها که شکل بسته­بندی در این مورد به صورت توری می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button