کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ مخصوص گیاهان دارویی و آویشن

این دستگاه به منظور صرفه­جویی در وقت و هزینه برای دسته­بندی آوریشن و سایر گیاهان دارویی قابل استفاده می­باشد.

کلیه گیاهان دارویی همانند آویشن که گیاهی مهم و ارزشمند است توسط این نوع دستگاه سورت می­شود. گیاه آویشن قابل استفاده برای سرماخوردگی، برونشیت، دفع سموم بدن می­باشد. نام علمی آویشن thymus vulgaris   بوده و مصارف آشپزی از این گیاه هم بسیار مرسوم می­باشد.

فصل زمستان یکی از فصول پر فروش این محصول است. ارائه این گیاه پر خاصیت در بسته­بندی­های بهداشتی و به صورت تمیز شده برای مشتریان حائز اهمیت است.

وجود ناخالصی و ساقه­های اضافه در هنگام برداشت آویشن تنها توسط دستگاه سورتینگ امکانپذیر است. از آنجا که دستگاه سورتینگ آویشن برای سایر گیاهان هم قابل استفاده است و همانند بوجاری گیاهان عمل می­کند، فروش بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

دستگاه سورتینگ گیاهان دارویی

دستگاه سورتینگ گیاهان دارویی با طی کردن مراحلی مشخص به دسته­بندی آنها می­پردازد. فروش این دستگاه به صورت تکی و یا خط تولید برای راه­اندازی مجهز خط تولید انجام می­شود. در خط تولید بخش­های دیگری همانند شستشو و بسته­بندی هم به بخش سورت اضافه می­شود. ولی دستگاه­های تکی تنها برایسورت گیاه مناسب است و اگر نیاز به بسته­بندی داشته باشد، نیروی انسانی مورد نیاز است.

نحوه کارکرد دستگاه سورتینگ گیاهان

سرندهایی که در دستگاه سورتینگ قرار دارد، وظیفه سورت گیاهان را بر عهده دارد. کیفیت بالای تفکیک گیاهان توسط چندین سرند و الک موجود در دستگاه و به صورت چند مرحله­ای تضمین می­شود. در این مراحل ابتدا سنگ­های بزرگ و خارهای گیاهان با سرندهای دانه درشت جداسازی شده و در مراحل بعد که ویبره­های چرخشی قرار داد، سنگ­های کوچکتر جداسازی می­شود. چیزی که در انتها باقی می­ماند گیاه خالص و بدون سنگ و خار می­باشد. کار سورت در این دستگاه به صورت مجزا و توسط یک دستگاه انجام می­شود و نیازی به حضور خط تولید نمی­باشد.

قیمت دستگاه سورتینگ گیاهان و آویشن

عوامل تعیین­کننده قیمت دستگاه سورتینگ ابعاد، اندازه، حجم و برند دستگاه­ها می­باشد. از سویی دیگر این دستگاه­ها را می­توان برای سورت سایر گیاهان هم استفاده نمود.

توجه به نوع دستگاه و نوع سورت، مواردی هستند که در هنگام خرید دستگاه سورتینگ گیاهان اهمیت دارد. به عنوان مثال دستگاه سورتینگ آویشن چرخشی و تصویری و اپتیک تفاوت­های بسیاری با یکدیگر دارند. دسته­بندی و سورت گیاهان بر اساس رنگ آنها روش کار دستگاه سورتینگ کالر می­باشد. از سویی دیگر دستگاه­های سورتینگ به صورت تک کاناله تا هفت کاناله موجود است که بر اساس همین معیار قیمت آنها بالاتر خواهد بود. تفاوت قیمت دستگاه سه کاناله با هفت کاناله گاهی تا چند ده میلیون خواهد بود.

قیمت دستگاه سورتینگ گیاهان و آویشن

دستگاه سورت و بوجاری آویشن

یکی از دستگاه­های مهمی که برای بوجاری گیاهان و آویشن اختراع شده است، دستگاه سورتینگ این گیاهان است. عدم آسیب به برگ گیاه آویشن در هنگام برداشت اهمیت بسیاری دارد. چراکه امکان بدبو شدن آن در هنگام خشک کردن وجود دارد. بر همین اساس برداشت این گیاه به همراه ساقه و ریشه صورت می­گیرد تا آسیبی به برگ­ها وارد نشود. این روش برداشت باعث ایجاد سختی­هایی در هنگام سورت آوریشن می­شود. دستگاه سورتینگ آویشن برای همین هدف ساخته شده است تا سنگ و کلوخ و ساقه­های اضافه را از گیاه آویشن جداسازی کند. همچنین وظیفه شستشو و خشک کردن و بسته­بندی آویشن با همین دستگاه خواهد بود. مشاوره گرفتن از کارشناسان بخش فروش دستگاه­های کشاورزی قبل از اقدام به خرید این دستگاه­ها امری ضروری است. اگر نیاز به سورت محصولاتی با حجم بالا در روز دارید، بهتر است که خرید دستگاه سورت اپتیک یا تصویری را در برنامه خود قرار دهید تا با سرعتی بالاتر و دقتی بیشتر به سورت و بسته­بندی آویشن و سایر گیاهان بپردازد.

3 پاسخ

  1. سلام
    نیاز به دستگاه سرت گیاهان دارویی مثل آویشن بهار نارنج نعنا به لیمو ودیگر گیاهان دارویی غیر بذری را دارم لطفا راهنماییم فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button