1. خرید دستگاه سورتینگ
  2. انواع دستگاه سورتینگ
  3. دستگاه سورتینگ چای سیاه (خرید، قیمت 1400)

دستگاه سورتینگ چای سیاه (خرید، قیمت 1400)

دستگاه سورتینگ چای سیاه (خرید، قیمت 1400)

دستگاه سورتینگ چای سیاه

یکی از پرطرفدارتین نوشیدنی­های کشت شده در ایران و سایر کشورهای آسیای شرقی، چای است. به منظور سورتینگ چای سبز و سیاه و جداسازی چوب­های موجود در آنها از یک نوع دستگاه سورتینگ استفاده می­شود.

چای طبیعی بهترین نوع چای برای تقویت معده می­باشد و خواص چای خالص بسیار بیشتر از سایر چای­هایی می­باشد که با مواد شیمیایی رنگی و مواد معطر پردازش می­شود. به منظور فرآوری و خشک کردن چای از دستگاه­های سورتینگ مجهز به فناوری پیشرفته استفاده می­شود.

دستگاه سورتینگ چای سیاه

شکل رایج سورتینگ چای به صورت اکسیداسیون برگ ها Oxidation of leaves ، متوقف کردن اکسیداسیون Stop Oxidation، تشکیل چای Tea formation و خشک کردن چایDrying tea   می­باشد. بر اساس کیفیت برگ­های چیده شده از بوته چای و نوع بوته­ها، عطر و طعم چای تعیین می­گردد. با وجود تفاوت­های بین دستگاه­های سورتینگ چای، کارکرد آنها به یک شکل می­باشد و تعداد کانال­های خروجی در آنها تنها تفاوت موجود در دستگاه­ها می­باشد.

سورتینگ چای سبز و سیاه چه تفاوتی دارد؟

آرامش ناشی از نوشیدن یک فنجان چای توصیف­پذیر نیست و خوشمزه بودن چای مسئله­ای سلیقه­ای در بین افراد می­باشد. چای سبز با خاصیت درمانی و رژیمی و چای سیاه که مصرف خوراکی دارد، دو نوع چای رایج و پر مصرف در ایران می­باشد. تفاوتی در بین دستگاه سورتینگ چای سبز و سیاه وجود نداشته و تفکیک چای بر اساس مرغوبیت و رنگ چای، مبنای عملکرد دستگاه­ می­باشد.

بر اساس دو روش ارتدکس یا رسمی و C.T.C فرایند تولید چای سیاه در جهان انجام می­گیرد. چای سبز در روش رسمی با گذراندن مراحل مشخصی به چای سیاه تبدیل می­گردد.

سورتینگ چای سبز و سیاه چه تفاوتی دارد؟

مراحل طی شده در این روش شامل: 1- پلاس کردن یا پلاسیده کردن برگ چای سبز؛ 2- مالش یا متلاشی کردن برگ­های پلاس شده با دستگاه؛ 3- تخمیر یا در معرض هوا قرار دادن برگ­های چای برای تبدیل شدن به چای سیاه؛ 4- خشک کردن چای در دستگاه­های چندطبقه؛ 5-  سورتینگ و جداسازی چای سیاه بر اساس درشتی و کیفیت چای می­باشد.

نحوه کارکرد دستگاه سورتینگ لیزری چای چگونه است؟

مقدار زیادی چوب و ناخالصی به همراه برداشت چای ایجاد می­شود که استفاده از دستگاه سورتینگ برای تفکیک چای از ناخالصی­ها اهمیت بسیاری دارد. کارایی دستگاه­های سورتینگ با هم متفاوت بوده و قیمت آنها بر اساس ظرفیت خروجی متغیر است. یکی از دستگاه­های پیشرفته برای سورت و تفکیک چای دستگاه سورتینگ لیزری می­باشد که انواع چای و گل را می­توان به وسیله این دستگاه تفکیک و جداسازی نمود.

نحوه کارکرد دستگاه سورتینگ لیزری چای چگونه است؟

تنظیمات مورد نظر به دستگاه سورتینگ لیزری داده می­شود و رنگ چای مرغوب برای برنامه دستگاه تعریف می­گردد. سپس دستگاه رنگ چای را از طریق برنامه­ریزی خود تشخیص می­دهد و از چای نامرغوب و ناخالصی­ها جدا می­کند. دوربین­های بسیار ظریف تعبیه شده در دستگاه به مرتب­سازی و تجزیه و تحلیل دقیق پارامترهای لازم برای تشخیص ضایعات می­پردازد و آنها را از طریق دستگاه ejector از دستگاه خارج می­کند. به همین ترتیب در پایان فرایند سورتینگ چای یکدست و یک شکل را خواهیم داشت. برخی از مزایای استفاده از دستگاه سورتینگ لیزری بدین شرح است:

  • بالا بردن دقت در هنگام سورت
  • بالا بردن سرعت کار
  • سوددهی و فروش بیشتر
  • کاهش هزینه­های نیروی انسانی
  • بالا بردن کیفیت نهایی چای
  • تفکیک چای بر اساس استانداردهای بهداشتی

دستگاه سورتینگ رنگی چای چگونه کار می­کند؟

دستگاه Colored sorting یا رنگی برای تفکیک چای بر طبق عکس و رنگ آنها طراحی شده است که این فرایند به وسیله دوربین­های قوی تعبیه شده در آن صورت می­گیرد. درجه­بندی و جداسازی چای به وسیله دو دوربینی که در درون هر کانال قرار دارد انجام می­شود. دقت و سرعت بالای کار یکی از مزایای مهم این دستگاه می­باشد که موجب تفکیک دقیق چای بر اساس سایز و اندازه آن می­گردد.

دستگاه سورتینگ رنگی چای چگونه کار می­کند؟

انواع مختلفی از دستگاه سورتیک رنگی وجود دارد به صورت تک کاناله تا هفت کاناله قابل تهیه است.

سرعت و دقت تفکیک چای در دستگاه­هایی با تعداد کانال بیشتر هم بالاتر خواهد بود. دستگاه سورتینپ چهار کاناله جوابگوی سورت چای در حجم و مقدار بالا می­باشد و خروجی کار در این مدل بیشتر خواهد بود. از مزایای سورتینگ تک کاناله می­توان به ارتفاع کم آن و عدم نیاز به تجهیزات جانبی اشاره نمود. سرعت پایین سورتینگ تک کاناله تنها عیبی است که می­توان برای آن بیان نمود.

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای چقدر است؟

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای مهمترین مسئله­ای است که خریداران با آن مواجه هستند. اختلاف قیمت دستگاه سورتینگ بر اساس تعداد کانال­های خروجی و سایر عوامل مشخص می­شود. جستجو و مشورت با مشاوران و کارشناسان مرتبط با این دستگاه­ها قبل از خرید به شما توصیه می­شود. دو نوع دستگاه مالش و چای خشک کن به صورت خانگی و صنعتی در بازار موجود می­باشد.

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای چقدر است؟

طبیعتا دستگاه چای خشک کن خانگی قیمت و ظرفیت پایین­تری دارد.

وجود تجهیزات بیشتر در دستگاه سورتینگ چای باعث افزایش قیمت خرید آن می­شود. بنابراین بر اساس نیاز خود به سورت روزانه چای نسبت به خرید دستگاه سورتینگ با حجم مناسب اقدام نمایید. قیمت پایین­تر دستگاه را ملاک خرید خود قرار ندهید، چرا که سرعت و دقت بالاتر در دستگاه­هایی که قیمت بالاتری دارند بیشتر خواهد بود.

نوشتهٔ پیشین
دستگاه سورتینگ پیاز (خرید، قیمت 1400)
نوشتهٔ بعدی
دستگاه سورتینگ کیوی (خرید، قیمت 1400)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست