کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ چای سیاه

یکی از پرطرفدارتین نوشیدنی­های کشت شده در ایران و سایر کشورهای آسیای شرقی، چای است. به منظور سورتینگ چای سبز و سیاه و جداسازی چوب­های موجود در آنها از یک نوع دستگاه سورتینگ استفاده می­شود.

چای طبیعی بهترین نوع چای برای تقویت معده می­باشد و خواص چای خالص بسیار بیشتر از سایر چای­هایی می­باشد که با مواد شیمیایی رنگی و مواد معطر پردازش می­شود. به منظور فرآوری و خشک کردن چای از دستگاه­های سورتینگ مجهز به فناوری پیشرفته استفاده می­شود.

دستگاه سورتینگ چای سیاه

شکل رایج سورتینگ چای به صورت اکسیداسیون برگ ها Oxidation of leaves ، متوقف کردن اکسیداسیون Stop Oxidation، تشکیل چای Tea formation و خشک کردن چایDrying tea   می­باشد. بر اساس کیفیت برگ­های چیده شده از بوته چای و نوع بوته­ها، عطر و طعم چای تعیین می­گردد. با وجود تفاوت­های بین دستگاه­های سورتینگ چای، کارکرد آنها به یک شکل می­باشد و تعداد کانال­های خروجی در آنها تنها تفاوت موجود در دستگاه­ها می­باشد.

سورتینگ چای سبز و سیاه چه تفاوتی دارد؟

آرامش ناشی از نوشیدن یک فنجان چای توصیف­پذیر نیست و خوشمزه بودن چای مسئله­ای سلیقه­ای در بین افراد می­باشد. چای سبز با خاصیت درمانی و رژیمی و چای سیاه که مصرف خوراکی دارد، دو نوع چای رایج و پر مصرف در ایران می­باشد. تفاوتی در بین دستگاه سورتینگ چای سبز و سیاه وجود نداشته و تفکیک چای بر اساس مرغوبیت و رنگ چای، مبنای عملکرد دستگاه­ می­باشد.

بر اساس دو روش ارتدکس یا رسمی و C.T.C فرایند تولید چای سیاه در جهان انجام می­گیرد. چای سبز در روش رسمی با گذراندن مراحل مشخصی به چای سیاه تبدیل می­گردد.

سورتینگ چای سبز و سیاه چه تفاوتی دارد؟

مراحل طی شده در این روش شامل: 1- پلاس کردن یا پلاسیده کردن برگ چای سبز؛ 2- مالش یا متلاشی کردن برگ­های پلاس شده با دستگاه؛ 3- تخمیر یا در معرض هوا قرار دادن برگ­های چای برای تبدیل شدن به چای سیاه؛ 4- خشک کردن چای در دستگاه­های چندطبقه؛ 5-  سورتینگ و جداسازی چای سیاه بر اساس درشتی و کیفیت چای می­باشد.

نحوه کارکرد دستگاه سورتینگ لیزری چای چگونه است؟

مقدار زیادی چوب و ناخالصی به همراه برداشت چای ایجاد می­شود که استفاده از دستگاه سورتینگ برای تفکیک چای از ناخالصی­ها اهمیت بسیاری دارد. کارایی دستگاه­های سورتینگ با هم متفاوت بوده و قیمت آنها بر اساس ظرفیت خروجی متغیر است. یکی از دستگاه­های پیشرفته برای سورت و تفکیک چای دستگاه سورتینگ لیزری می­باشد که انواع چای و گل را می­توان به وسیله این دستگاه تفکیک و جداسازی نمود.

نحوه کارکرد دستگاه سورتینگ لیزری چای چگونه است؟

تنظیمات مورد نظر به دستگاه سورتینگ لیزری داده می­شود و رنگ چای مرغوب برای برنامه دستگاه تعریف می­گردد. سپس دستگاه رنگ چای را از طریق برنامه­ریزی خود تشخیص می­دهد و از چای نامرغوب و ناخالصی­ها جدا می­کند. دوربین­های بسیار ظریف تعبیه شده در دستگاه به مرتب­سازی و تجزیه و تحلیل دقیق پارامترهای لازم برای تشخیص ضایعات می­پردازد و آنها را از طریق دستگاه ejector از دستگاه خارج می­کند. به همین ترتیب در پایان فرایند سورتینگ چای یکدست و یک شکل را خواهیم داشت. برخی از مزایای استفاده از دستگاه سورتینگ لیزری بدین شرح است:

دستگاه سورتینگ رنگی چای چگونه کار می­کند؟

دستگاه Colored sorting یا رنگی برای تفکیک چای بر طبق عکس و رنگ آنها طراحی شده است که این فرایند به وسیله دوربین­های قوی تعبیه شده در آن صورت می­گیرد. درجه­بندی و جداسازی چای به وسیله دو دوربینی که در درون هر کانال قرار دارد انجام می­شود. دقت و سرعت بالای کار یکی از مزایای مهم این دستگاه می­باشد که موجب تفکیک دقیق چای بر اساس سایز و اندازه آن می­گردد.

دستگاه سورتینگ رنگی چای چگونه کار می­کند؟

انواع مختلفی از دستگاه سورتیک رنگی وجود دارد به صورت تک کاناله تا هفت کاناله قابل تهیه است.

سرعت و دقت تفکیک چای در دستگاه­هایی با تعداد کانال بیشتر هم بالاتر خواهد بود. دستگاه سورتینپ چهار کاناله جوابگوی سورت چای در حجم و مقدار بالا می­باشد و خروجی کار در این مدل بیشتر خواهد بود. از مزایای سورتینگ تک کاناله می­توان به ارتفاع کم آن و عدم نیاز به تجهیزات جانبی اشاره نمود. سرعت پایین سورتینگ تک کاناله تنها عیبی است که می­توان برای آن بیان نمود.

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای چقدر است؟

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای مهمترین مسئله­ای است که خریداران با آن مواجه هستند. اختلاف قیمت دستگاه سورتینگ بر اساس تعداد کانال­های خروجی و سایر عوامل مشخص می­شود. جستجو و مشورت با مشاوران و کارشناسان مرتبط با این دستگاه­ها قبل از خرید به شما توصیه می­شود. دو نوع دستگاه مالش و چای خشک کن به صورت خانگی و صنعتی در بازار موجود می­باشد.

قیمت دستگاه سورتینگ و مالش چای چقدر است؟

طبیعتا دستگاه چای خشک کن خانگی قیمت و ظرفیت پایین­تری دارد.

وجود تجهیزات بیشتر در دستگاه سورتینگ چای باعث افزایش قیمت خرید آن می­شود. بنابراین بر اساس نیاز خود به سورت روزانه چای نسبت به خرید دستگاه سورتینگ با حجم مناسب اقدام نمایید. قیمت پایین­تر دستگاه را ملاک خرید خود قرار ندهید، چرا که سرعت و دقت بالاتر در دستگاه­هایی که قیمت بالاتری دارند بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button