کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی

یکی از محصولات اصلی و با اهمیت در سبد غذایی بسیاری از مردم جهان، گوجه فرنگی می­باشد. به طور کلی در هر سال میزان زیادی گوجه فرنگی در کشور ما تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می­گردد. از عوامل مهم در فروش و مصرف گوجه  فرنگی، رنگ و شکل آن می­باشد که تاثیر زیادی از میزان فروش آن در بازار خواهد داشت. گوجه فرنگی هایی که از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب می­نمایند. بر همین اساس استفاده از دستگاه­های سورتینگ برای تفکیک گوجه­های سالم امری ضروری است.

یکی از اقدامات مهم پس از برداشت گوجه فرنگی، تفکیک و جداسازی گوجه­های سالم از ناسالم می­باشد. گوجه­ها بر اساس معیارهای مختلفی مانند رنگ، شکل، سایز و کیفیت گوجه­ها، در دستگاه سورتینگ جدا می­شوند و طی این فرایند گوجه­هایی که نامرغوب، ناسالم و خراب باشند از گوجه­های با کیفیت جدا می­شوند. وجود دوربین­های قوی و سنسورهای تشخیص رنگ در دستگاه سورتینگ موجب تفکیک و جداسازی ساده گوجه فرنگی بر اساس معیارهایی که برای دستگاه تعریف شده است می­گردد.

دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی چگونه است ؟

دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی چگونه است ؟

در گذشته جداسازی گوجه فرنگی به شکل دستی و توسط نیروی انسانی صورت می­گرفت. اما با افزایش هزینه نیروی انسانی، دقت پایین، خطای بالا و خستگی در حین انجام کار، وجود دستگاه سورتینگ در این فرایند به امری ضروری تبدیل گشت. در حال حاضر این فرایند با استفاده از دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی و با دقت بالا و سرعت بیشتری انجام می­گیرد که به میزان زیادی در هزینه نیروی انسانی صرفه­جویی به عمل می­آورد.

در دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی دو قیمت سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد که هر یک از این دو وظیفه مهمی در مدت زمان سورت محصولات بر عهده دارند. منبع نوری، نوار نقاله، جداکننده مکانیکی، دوربین­های CCD و بخش کامپیوتری که گوجه­ها را بر اساس سایز، میزان رسیده یا نرسیده بودن و شکل آنها تفکیک می­کند به عنوان بخش­های سخت­افزاری دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی معرفی می­شوند.

در دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی، در ابتدا گوجه­ها از روی نوار نقاله عبور کرده و به محفظه­ای وارد می­شوند که با استفاده از دوربین و سنسورهای قوی نوری به جداسازی گوجه­ها بر طبق رنگ آنها می­پردازد. در واقع در این مرحله گوجه­های نارس از گوجه­های رسیده تفکیک می­شوند و گوجه­هایی که قرمز نشده­اند از طریق واحد کنترل از دستگاه سورتینگ خارج می­گردند. در برخی از دستگاه­های سورتینگ گوجه اسکن سه بعدی قرار دارد که بر طبق تنظیماتی که برای دستگاه تعریف می­شود به جداسازی و تفکیک گوجه­های سالم می­پردازد.

دستگاه سورتینگ گوجه سبز

گوجه سبز میوه­ای فصلی بوده که تنها در فصل بهار و اوایل تابستان موجود می­باشد. این میوه از خواص بسیاری برخوردار بوده و در صورتیکه برای تفکیک آنها از دستگاه سورتینگ استفاده شود، محصولات با کیفیت و مرغوبی به بازار عرضه می­گردد. این امر موجب افزایش سود فروش گوجه سبز خواهد شد. مدل­های مختلفی از دستگاه سورتینگ گوجه سبز وجود دارد که دستگاه غلطکی و لیزری و رنگی برخی از نمونه­های پرکاربرد آن می­باشد. در دستگاه سورتینگ غلطکی گوججه سبز، فرایند همانند سورت میوه­هایی مانند آلو و زردآلو طی می­شود. بدین شکل که ابتدا گوجه سبز شسته می­شود و سپس بر روی نوار غلطکی حرکت می­کنند تا گوجه سبزهایی که از لحاظ شکل و سایز با سایر میوه­ها متفاوت است در همان ابتدای مسیر از بقیه گوجه سبزها جدا می­گردد. فاصله­های معین غلطک­های دستگاه وظیفه جداسازی میوه­های کوچکتر را بر عهده دارد و گوجه سبزهایی که کوچکتر هستند به وسیله کانال­های خروجی دستگاه به بیرون از پروسه سورت میوه هدایت می­گردند.

ملاک جداسازی گوجه سبز در دستگاه سورتینگ غلطکی، سایز و اندازه آنها می­باشد و رنگ گوجه سبزها در این نوع دستگاه­های سورتینگ مورد بررسی قرار نمی­گیرد. ولی دستگاه سورتینگ لیزری با دقت بالاتری می­تواند گوجه سبزها را بر اساس سایز، رنگ و اندازه آنها بررسی کرده و تفکیک نماید. همچنین جداسازی گوجه سبزهای نارس و خراب از نمونه­هاس سالم در این دستگاه صورت می­گیرد. بر همین اساس قیمت دستگاه سورتینگ لیزری بالاتر از سورتینگ غلطکی می­باشد.

دستگاه شستشوی و سورتینگ گوجه فرنگی

دستگاه شستشوی و سورتینگ گوجه فرنگی

دستگاه سورتینگ در مدل­های متنوعی در سراسر جهان طراحی و تولید می­گردد که سازندگان این نوع ماشین­آلان صنعتی همواره در تلاش هستند تا مدل­های جدیدتری را با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته­تر تولید نمایند و به مشتریان عرضه کنند. یکی از دستگاه­های پر استفاده در ایران دستگاه سورتینگ و شستشوی گوجه فرنگی می­باشد . چراکه ایران قطب تولید گوجه فرنگی در خاورمیانه بوده و سالانه حجم بالایی از این محصول به سایز کشورها صادر می­گردد.

مزایای بیشماری برای دستگاه شستشو و سورتینگ گوجه فرنگی برشمرده می­شود، از جمله سرعت بسیار بالا در جداسازی محصولات سالم و ناسالم و سود بالایی که از فروش محصولات با کیفیت به دست می­آید. به علاوه دستگاه سورتینگ قادر به ضدعفونی میوه­ها بوده و به راحتی میکروب­های سطح گوجه فرنگی را از بین می­برد. جنس بدنه دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی از استیل ضدزنگ ساخته می­شود که قابلیت شستشو با آب را دارا می­باشد و در تماس با رطوبت زنگ نمی­زند.

در دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی سیستم آب پاشی دوشی و سیستم تولید حباب از کف وجود دارد و نازل­هایی برای شستشوی گوجه فرنگی در دستگاه وجود دارد که آب را به صورت کافی به همه قسمت­های میوه­ها پاشیده و به خوبی شستشو می­دهد. در برخی از دستگاه­های سورتینگ گوجه فرنگی که تک قسمتی طراحی شده­اند نوار آبگیر بالاتر نصب می­گردد و در این صورت می­تواند تعداد بیشتری از فن را در دستگاه نصب کرد.

تعداد وان شستشو در دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی قابل سفارش می­باشد و این مورد مزیتی برای دستگاه محسوب می­شود.

قیمت دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی

قیمت دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی

مدل­های متنوعی از دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی وجود دارد که بر اساس منطقه­ای که دستگاه در آنجا به فروش می­رسد قیمت دستگاه متفاوت خواهد بود. برخی از عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی عبارت است از: نوع فناوری استفاده شده در دستگاه سورتینگ که تاثیر بسیاری در نوسان قیمت آنها خواهد داشت و همچنین موقعیت مکانی عرضه دستگاه سورتینگ و بازار رقابتی موجود در آن شهر یا منطقه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت فروش دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی می­گذارد.

یکی دیگر از موارد اثرگذار بر روی قیمت دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی برند و شرکت سازنده دستگاه می­باشد. مدل­های پیشرفته­تر که توسط شرکت­های معتبر و معروفی ساخته شده­اند قیمت بالاتری هم خواهند داشت. قیمت بالاتر دستگاه سورتینگ خارجی نسبت به نمونه مشابه ایرانی به دلیل دقتی است که در ساخت دستگاه و کیفیت تولید آن به کار گرفته شده است.

روش خرید دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی هم در قیمت آن تاثیرگذار می­باشد. روش­های خرید دستگاه سورتینگ به دو صورت حضوری و آنلاین می­باشد. در روش حضوری خریداران می­توانند دستگاه سورتینگ مورد نظر خود را به صورت حضوری درب کارخانه مشاهده نموده و سپس آن را خریداری نمایند. در روش غیر حضوری یا اینترنتی می­توان دستگاه مورد نظر را از طریق فروشندگان معتبر اینترنتی دستگاه­های صنعتی مانند ایران سورتینگ انتخاب نمود و با بهره­مندی از تخفیفات ویژه فروش نسبت به خرید دستگاه سورتینگ اقدام نمود.

یک پاسخ

  1. سلام خسته نباشید در مطالب بالا به قسمت های سخت افزاری دستگاه سورتینگ گوجه فرنگی اشاره کردید لطفا قسمت های نرم افزاری دستگاه را هم معرفی کنین برای ارائه کلاسی لازم دارم ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button