کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ میوه

میوه­ها بر اساس سایز، رنگ و حجم آنها دسته­بندی و سورت می­شوند تا میوه­هی درجه یک و کیفیت بالا از دیگر میوه­ها تفکیک شود. چراکه این امر نقش بسزایی در قیمت­گذاری میوه­ها ایفا می­کند.

استفاده از دستگاه­هایی که به سورت و دسته­بندی میوه­ها می­پردازد در این سال­ها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا باعث افزایش سرعت بسته­بندی و جداسازی میوه­ها می­گردد.

در دستگاه سورتینگ میوه در کارخانجات بسته­بندی میوه، تولید میوه خشک، بسته­بندی زیتون و خرما، بسته­بندی مرکبات، باغ­ها و سردخانه مواد غذایی قابلیت استفاده دارد.

روش کارکرد دستگاه سورتینگ میوه به دو صورت لیزری-رنگی و نواری می­باشد. برای خرید دستگاه سورتینگ از طریق سایت اقدام کنید.

سورتینگ لیزری – رنگی

سایزبندی میوه­ها در این دستگاه­ها بر اساس رنگ و حجم میوه اسکن شده در دستگاه صورت می­گیرد. به عنوان مثال رنگ گوجه در این دستگاه توسط سنسور نوری برسی شده و قرمزی گوجه تعیین­کننده گوجه­های با کیفیت می­باشد. بنابراین گوجه­های سبزرنگ در دستگاه جدا می­شوند. دستگاه­هایی که مجهز به اسکن سه بعدی هستند بر اساس شاخصی که برای آنها معرفی شده است به جداسازی میوه­ها می­پردازد. معمولا این دستگاه­ها از کشورهای دیگر خریداری می­شوند. محل استفاده از این دستگاه­ها در کارخانجات فراوری چای، تولید رب گوجه، تولید خیارشور و بسته­بندی صیفی­جات و سبزیجات می­باشد.

دستگاه سورتینگ دوار و نواری میوه

یکی از پر استفاده­ترین دستگاه­های سورتینگ دستگاه نواری می­باشد که به دسته­بندی میوه­ها بر اساس حجم و سایز محصولات می­پردازد.

دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ دوار

نحوه کارکرد این دستگاه بر اساس استوانه افقی و میله­های افقی باریکی است تعیین می­شود که با فاصله مشخصی از هم قرار دارند. میوه­های وارد شده به این دستگاه بر اساس حجم و اندازه در بین میله­ها به چرخش درآمده و سورت می­گردند. خروجی این نوع سورتینگ­ها 4 یا 5 قسمتی می­باشد.

نوع دیگری از این دستگاه­ها که مورد استفاده برای میوه­های گرد می­باشد دارای قالب­هایی است که دایره­ای بوده و سوراخ­هایی در آن قرار دارد. میوه­ها بر اساس حجم آنها از این دایره­ها رد می­شوند و دسته­بندی می­گردند.

سورتینگ نواری میوه

از این دستگاه برای دسته­بندی و سورت زیتون، خرما، پرتقال، هلو، نارنگی، سیب، پرتقال و … استفاده می­گردد. نوارهای تعبیه شده در این دستگاه دارای فاصله­های مشخصی هستند و میوه­هایی که بر روی این نوارها حرکت می­کنند از 4 تا 6 خروجی و بر اساس سایزبندی آنها جداسازی و خارج می­شوند. این دستگاه­ها از جنس استیل ساخته شده­اند و می­توان فاصله بین نوارها را تغییر داد تا فاصله دلخواه برای میوه مورد نظر مشخص گردد.

 سورتینگ میوه

دستگاه­های دیگری وجود دارند که جهت سایزبندی و جداسازی قند و حبوبات استفاده می­شوند و به نام دستگاه سورتینگ یا سرند شناخته شده­اند. وجود سیستم ویبره در این دستگاه­ها کاربرد بسیاری در جداسازی قند و حبوبات و غلات دارد که باعث می­شود محصولات از سرندهایی با سوراخ­های متفاوت عبور کنند و از سه خروجی مجزا بر اساس سایزبندی خارج شوند.

ماشین سورتینگ میوه

شرکت ایران سورتینگ فعال در حوزه طراحی و ساخت دستگاه­های سورتینگ خرما، میوه، عناب، زیتون، کیوی، پرتقال، نارنگی و سایر میوه­ها و سایر ماشین­آلان صنایع غذایی می­باشد. کیفیت دستگاه­های تولید شده در این شرکت در سطح بالایی بوده و می­تواند با نمونه­های مشابه خارجی رقابت کند.

دستگاه سورتینگ میوه تولید شده توسط شرکت ایران سورتینگ

این دستگاه­ها جهت دسته­ب ندی و سایزبندی انواع صیفی­جات و میوه­ها مانند پرتقال، سیب­زمینی، خیار، زیتون، خرما، بادمجان، فلفل دلمه­ای، سیب، نارنج، لیمو، آلو، زردآلو و … مورد استفاده قرار می­گیرند.

بدنه این دستگاه از جنس استنلس استیل می­باشد و قابلیت شستشوی کامل دارند. این دستگاه­ها با چند خروجی مجزا قادر به جداسازی میوه­ها بر اساس سایز آنها می­باشد. میزان برق مصرفی دستگاه از 380 ولت تا 220 ولت قابل تغییر است. مدل­های مختلفی از این دستگاه قابل ارائه است. در سورتینگ نواری از سیستم نواری و در سورتینگ دوار از سیستم چرخشی دوار استفاده می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button