1. خرید دستگاه سورتینگ
  2. انواع دستگاه سورتینگ
  3. دستگاه سورتینگ میوه (خرید، قیمت 1402)

دستگاه سورتینگ میوه (خرید، قیمت 1402)

دستگاه سورتینگ میوه (خرید، قیمت 1400)

دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ میوه

میوه­ها بر اساس سایز، رنگ و حجم آنها دسته­بندی و سورت می­شوند تا میوه­هی درجه یک و کیفیت بالا از دیگر میوه­ها تفکیک شود. چراکه این امر نقش بسزایی در قیمت­گذاری میوه­ها ایفا می­کند.

استفاده از دستگاه­هایی که به سورت و دسته­بندی میوه­ها می­پردازد در این سال­ها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا باعث افزایش سرعت بسته­بندی و جداسازی میوه­ها می­گردد.

در دستگاه سورتینگ میوه در کارخانجات بسته­بندی میوه، تولید میوه خشک، بسته­بندی زیتون و خرما، بسته­بندی مرکبات، باغ­ها و سردخانه مواد غذایی قابلیت استفاده دارد.

روش کارکرد دستگاه سورتینگ میوه به دو صورت لیزری-رنگی و نواری می­باشد. برای خرید دستگاه سورتینگ از طریق سایت اقدام کنید.

سورتینگ لیزری – رنگی

سایزبندی میوه­ها در این دستگاه­ها بر اساس رنگ و حجم میوه اسکن شده در دستگاه صورت می­گیرد. به عنوان مثال رنگ گوجه در این دستگاه توسط سنسور نوری برسی شده و قرمزی گوجه تعیین­کننده گوجه­های با کیفیت می­باشد. بنابراین گوجه­های سبزرنگ در دستگاه جدا می­شوند. دستگاه­هایی که مجهز به اسکن سه بعدی هستند بر اساس شاخصی که برای آنها معرفی شده است به جداسازی میوه­ها می­پردازد. معمولا این دستگاه­ها از کشورهای دیگر خریداری می­شوند. محل استفاده از این دستگاه­ها در کارخانجات فراوری چای، تولید رب گوجه، تولید خیارشور و بسته­بندی صیفی­جات و سبزیجات می­باشد.

دستگاه سورتینگ دوار و نواری میوه

یکی از پر استفاده­ترین دستگاه­های سورتینگ دستگاه نواری می­باشد که به دسته­بندی میوه­ها بر اساس حجم و سایز محصولات می­پردازد.

دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ دوار

نحوه کارکرد این دستگاه بر اساس استوانه افقی و میله­های افقی باریکی است تعیین می­شود که با فاصله مشخصی از هم قرار دارند. میوه­های وارد شده به این دستگاه بر اساس حجم و اندازه در بین میله­ها به چرخش درآمده و سورت می­گردند. خروجی این نوع سورتینگ­ها 4 یا 5 قسمتی می­باشد.

نوع دیگری از این دستگاه­ها که مورد استفاده برای میوه­های گرد می­باشد دارای قالب­هایی است که دایره­ای بوده و سوراخ­هایی در آن قرار دارد. میوه­ها بر اساس حجم آنها از این دایره­ها رد می­شوند و دسته­بندی می­گردند.

سورتینگ نواری میوه

از این دستگاه برای دسته­بندی و سورت زیتون، خرما، پرتقال، هلو، نارنگی، سیب، پرتقال و … استفاده می­گردد. نوارهای تعبیه شده در این دستگاه دارای فاصله­های مشخصی هستند و میوه­هایی که بر روی این نوارها حرکت می­کنند از 4 تا 6 خروجی و بر اساس سایزبندی آنها جداسازی و خارج می­شوند. این دستگاه­ها از جنس استیل ساخته شده­اند و می­توان فاصله بین نوارها را تغییر داد تا فاصله دلخواه برای میوه مورد نظر مشخص گردد.

 سورتینگ میوه

دستگاه­های دیگری وجود دارند که جهت سایزبندی و جداسازی قند و حبوبات استفاده می­شوند و به نام دستگاه سورتینگ یا سرند شناخته شده­اند. وجود سیستم ویبره در این دستگاه­ها کاربرد بسیاری در جداسازی قند و حبوبات و غلات دارد که باعث می­شود محصولات از سرندهایی با سوراخ­های متفاوت عبور کنند و از سه خروجی مجزا بر اساس سایزبندی خارج شوند.

ماشین سورتینگ میوه

شرکت ایران سورتینگ فعال در حوزه طراحی و ساخت دستگاه­های سورتینگ خرما، میوه، عناب، زیتون، کیوی، پرتقال، نارنگی و سایر میوه­ها و سایر ماشین­آلان صنایع غذایی می­باشد. کیفیت دستگاه­های تولید شده در این شرکت در سطح بالایی بوده و می­تواند با نمونه­های مشابه خارجی رقابت کند.

دستگاه سورتینگ میوه تولید شده توسط شرکت ایران سورتینگ

این دستگاه­ها جهت دسته­ب ندی و سایزبندی انواع صیفی­جات و میوه­ها مانند پرتقال، سیب­زمینی، خیار، زیتون، خرما، بادمجان، فلفل دلمه­ای، سیب، نارنج، لیمو، آلو، زردآلو و … مورد استفاده قرار می­گیرند.

بدنه این دستگاه از جنس استنلس استیل می­باشد و قابلیت شستشوی کامل دارند. این دستگاه­ها با چند خروجی مجزا قادر به جداسازی میوه­ها بر اساس سایز آنها می­باشد. میزان برق مصرفی دستگاه از 380 ولت تا 220 ولت قابل تغییر است. مدل­های مختلفی از این دستگاه قابل ارائه است. در سورتینگ نواری از سیستم نواری و در سورتینگ دوار از سیستم چرخشی دوار استفاده می­شود.

نوشتهٔ پیشین
دستگاه سورتینگ سبزیجات و صیفی جات (خرید، قیمت 1400)
نوشتهٔ بعدی
دستگاه سورتینگ کشمش و حبوبات (خرید، قیمت 1402)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست