کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ لیزری کشمش و حبوبات با تکنولوژی مدرن

دستگاه‌های سورتینگ یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش زمان و هزینه مورد نیاز برای بسته‌بندی، تمیز کردن و تفکیک محصولات کشاورزی هستند. امروزه دستگاه‌های سورتینگ لیزری با دقت و کیفیت بالا و با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا توسط سازندگان داخلی و خارجی جهت بهبود کیفیت محصولات کشاورزان و باغداران  تولید و روانه بازار شده‌اند. در این مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه از دستگاه‌های سورتینگ لیزری کشمش و حبوبات آشنا کنیم:

دستگاه سورتینگ لیزری کشمش و حبوبات با تکنولوژی مدرن

دستگاه سورتینگ کشمش

می‌دانیم کشمش دارای انوع مختلفی است و کشاورزان و خریداران عمده جهت تفکیک انواع آن و همنیطور درجه‌بندی محصولات به دستگاه‌های سورتینگ نیاز دارند. دستگاه سورتینگ کشمش یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های سورتینگ لیزری است. این دستگاه قادر به تفکیک انواع کشمش سبز، مویز، کشمش پلویی و انگوری است. همچنین این دستگاه کاملا توانایی درجه‌بندی محصولات و پاکسازی آن‌ها را دارد. علاوه بر این دستگاه سورتینگ کشمش توانایی درجه‌بندی محصولات از لحاظ رنگ را هم دارا است و به عبارتی این دستگاه یه دستگاه رنگی هم محسوب می‌شود.

دستگاه سورتینگ کشمش

دستگاه سورتینگ کشمش چگونه کار می‌کند؟

دستگاه سورتینگ کشمش به وسیله دوربین‌هایی با لنزهای قوی انواع کشمش را تشخیص داده و آنالیز می‌کند. سپس با سرعت بسیار بالا کشمش‌ها را سورت می‌کند و کشمش‌های خراب را جدا می‌کند و در نهایت کشمش‌های مرغوب برای بسته‌بندی آماده می‌شوند.

دستگاه‌های سورتینگ صنعتی کشمش که دارای ابعاد بزرگی هم هستند حدود 4 تا 5 تن کشمش را در طول تنها یک ساعت سورت می‌کنند که ظرفیت قابل ملاحظه‌ای است.

دمگیری کشمش

یک مرحله دیگر از آماده‌سازی کشمش در فرایند پاکسازی جدا کرد دم‌های چوبی کشمش‌ها است. این دم‌های چوبی معمولا به راحتی جدا نمی‌شوند. اما برای مصرف در پخت غذا و یا آجیل نیاز به جدا کردن آن‌ها است علاوه بر این جهت ارائه محصول با کیفیت‌تر به مشتریان که توانایی رقابت با محصول تولید‌کنندگان دیگر را داشته باشد و مناسب صادرات باشد جدا شدن دم کشمش‌ها به آن‌ها ظاهری زیباتر می‌دهد.

انجام این کار با دست زمان‌بر است و در دنیای مدرن امروز که مشتریان نیاز به محصول آماده به مصرف دارن منطقی نیست. پس استفاده از دستگاه‌های‌ دمگیر کشمش ضروری به نظر می‌آید. در این راستا تولیدکنندگان دستگاه‌های صنعتی اقدام به تولید دستگاه مخصوص این کار جهت رفع نیاز کشاورزان و خریداران عمده کرده‌اند.

دمگیری کشمش

دستگاه‌های دمگیری کشمش به صورت تمام اتوماتیک و به وسیله چرخش کشمش‌ها حول محور دستگاه و با استفاده از نیروی گریز از مرکز دمگیری کشمش را با بهترین کیفیت انجام می‌دهند. ظرفیت یک دستگاه دمگیر کشمش می‌تواند در حدود 300 تا 500 کیلو کشمش را در طول یک ساعت دمگیری کند.

دستگاه شستشوی کشمش

وقتی از خط تولید کشمش حرف می‌زنیم یعنی مجموعه‌ای از دستگاه‌های مختلف که شامل دستگاه شستشو، خشک کن، نوارنقاله، بالابر، بوجاری، دم گیر و کیسه پر کن و دستگاه دوخت که هر یک عملکرد خاصی دارند.و وجود هر کدام از این دستگاه‌ها در تولید و بسته‌بندی کشمش ضروریست.

دستگاه شستشوی کشمش

در فرایند پرورش انگور، برداشت آن و تبدیل به کشمش محصول ممکن است در معرض آلودگی‌های مختلفی قرار بگیرد از جمله وجود حشرات، ریختن روی زمین و…

علاوه بر این کشمش در طول فرایند تولید گرد و خاک زیادی به خود می‌گیرد و ممکن است حتی همراه با سنگ ریزه باشد، با توجه به این نکات شستشوی کشمش قبل از بسته‌بندی امری ضروری برای رعایت بهداشت محصول به نظر می‌رسد.

دستگاه شستشوی کشمش شامل حوضچه یا وان بزرگی است که با آب پر شده و کشمش ها در آن قرار می‌گیرند و پس از ته نشین شدن سنگ‌ریزه‌ها بر روی نوار استیل آبکشی قرار گرفته و به وسیله دوش‌های مخصوص آبکشی می‌شوند، و در آخر به دستگاه خشک‌کن منتقل می‌شوند.

قیمت انواع دستگاه سورتینگ کشمش

با توجه به این که دستگاه سورتینگ کشمش از بقیه دستگاه‌های سورتینگ رنگی پیشرفته‌تر است و در ابعاد بزرگ صنعتی تولید می‌شود، قیمت آن نیز نسبت به سایر دستگاه‌های سورتینگ بیشتر است.

دستگاه سورتینگ کشمش شامل بخش‌های مختلف و متعددی از جمله بخش دمگیری، شستشو، خشک کن، نوار نقاله، دوربین‌های قوی و صفحه نمایش لمسی است. کلیه تنظیمات این دستگاه به صورت کامپیوتری و مکانیزه انجام شده است.

این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی انسانی فرایند سورتینگ، شستشو و دمگیری را انجام می‌دهد، فقط کافی است عکس کشمش مورد نظر در دستگاه وارد شود و خصوصیات آن برای دستگاه تعریف شود.

اگر قصد خرید دستگاه سورتینگ کشمش را دارید، می توانید انواع مختلف این نوع دستگاه سورتر را در سایت مشاهده کرده و با توجه به ظرفیت تولیدی که در نظر دارید دستگاه مناسب خود را بررسی و انتخاب کنید.

دستگاه سورتینگ برنج، کلزا و کینوا

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های سورتینگ لیزری دستگاه سورتینگ برنج است. که بعد از پاکسازی اجسام خارجی موجود در برنج آن را از لحاظ رنگ بررسی می‌کند. به این صورت که برنج‌های نامرغوبی که به رنگ سیاه، قرمز یا زرد هستند را از طریق چشم الکترونیک شناسایی کرده و جدا می‌کند. سپس برنج‌ها از لحاظ اندازه هم سورت می‌شوند به این صورت که برنج‌های شکسته و نیم‌دانه از برنج‌های سالم جدا می‌شوند تا برنج‌های یک دست برای بسته‌بندی نهایی ارسال شوند.

دستگاه سورتینگ برنج، کلزا و کینوا

 انواع دیگری از دستگاه‌های سورتینگ برنج وجود دارند که برای سورت دیگر غلات، کلزا و کینوا نیز مناسب و کاربردی هستند و می‌توانند دانه‌های ریز را نیز با کیفیت خوبی سورت کنند.

دستگاه‌های سورتینگ برنج دارای انواع مختلفی به لحاظ ابعاد و تعداد کانال‌ها هستند و به همان نسبت دارای تنوع قیمت هم هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از قیمت به روز دستگاه سورتینگ  مورد نظر خود به سایت فروش مراجعه کنید یا جهت دریافت مشاوره از طریق تماس تلفنی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

دستگاه سورتینگ لیزری حبوبات

دستگاه سورتینگ لیزری حبوبات همانطور که احتمالا حدس زده‌اید برای دسته‌بندی انواع حبوبات مانند ماش، عدس، لپه، نخود، لوبیا و سایر دانه‌های خوراکی استفاده می‌شود. دستگاه سورتینگ لیزری حبوبات با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا عمل سورتینگ را با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌دهد.

دستگاه‌های سورتینگ لیزری حبوبات با توجه به تعداد کانال‌ها و ابعاد آن‌ها دارای ظرفیت‌های متفاوتی هستند. هرچقدر تعداد کانال‌ها بیشتر باشند سرعت تولید بیشتر می‌شود و در هر ساعت چند تن از محصولات سورت می‌شود.

دستگاه سورتینگ لیزری حبوبات دارای بخش غبارگیری و پولیش حبوبات نیز هست که باعث براق شدن سطح حبوبات و جلوه بهتر آن‌ها می‌شود.همچنین انواع حبوبات را از لحاظ اندازه درجه‌بندی کرده و برای بسته‌بندی یکنواخت و یک دست آماده می‌کند.

استفاده از سورتینگ لیزری حبوبات باعث افزایش چشمگیر کیفیت جداسازی و پاکسازی حبوبات شده است تا حدی که می توان ادعا کرد سورت حبوبات به صورت صد در صدی انجام می‌گیرد و حتی معیارهایی که با چشم قابل رؤیت نیست در آن اعمال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button