کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ انواع میگو

میگو یکی از غذاهای پرطرفدار دریایی است که، هم خرید و فروش خوبی دارد و هم با توجه به قیمت بالای میگو، سود زیادی را برای پرورش‌دهنده و فروشنده به همراه دارد. دستگاه‌های سورتینگ میگو یا shrimp sorter، برای سهولت در سورتینگ و پاکسازی میگو طراحی و تولید شدند. دستگاه‌های سورتینگ میگو نوعی از سورتینگ‌های وارداتی هستند که در داخل ایران ساخته نشده است. این مدل از دستگاه‌های سورتینگ قیمت بالایی ندارند و نسبت به کاراییشان بسیار مقرون به صرفه هستند.

سورترهای میگو، کار نسبتا سخت‌تری نسبت سایر انواع دستگاه‌های سورتر به عهده دارند زیرا سورتر  میگو باید به شکلی کار کند که میگو به همراه آب روی نوار نقاله نمونه‌گذاری، شناور بماند تا آب بتواند همزمان میگو را بشوید و از طرفی پوست محصول خشک نشود و آسیب نبیند. ساز و کار سورترهای میگو با توجه به شکل، اندازه و رنگ آن متفاوت است. برای کسانی که قصد خرید دستگاه سورتینگ مرغ، ماهی و میگو را دارند، سورترهای وزنی انتخاب مناسبی است. زیرا این قبیل محصولات علاوه بر سورتینگ باید وزن‌گیری هم بشوند.

مراحل سورتینگ میگو با دستگاه سورتینگ میگو

فرایند سورتینگ میگو نیز بسیار مشابه سایر محصولات دریایی است. به این ترتیب که:

مراحل سورتینگ میگو با دستگاه سورتینگ میگو

تمام این مراحل بدون دخالت دست و به صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌شود. به شرطی که خط تولید این دستگاه خریداری شود.

میگو سورت شده

چرا دستگاه سورتینگ میگوی وارداتی؟

در دستگاه‌های سورتینگ میگوی خارجی و اروپایی، میگوها با الگوریتم پیشرفته و با توجه به زنگ و شکل با دقت بسیار بالا تفکیک می‌شوند. از مزایایی دستگاه‌های تصویری و نوری سورتینگ میگو می‌توان به این موارد اشاره کرد:

دستگاه بسته‌بندی  میگو

در فرایند آماده سازی میگوها بخش یک بخش مهم دیگر بسته‌بندی و وزن‌گیری آن‌ها است. بعضی دستگاه‌های بسته‌بندی و سورت میگو، علاوه بر وکیوم کردن و سلفون کشیدن روی میگوها، کار وزن‌گیری را نیز انجام می‌دهند. به این صورت که دستگاه‌ به صورت کاملا اتوماتیک میگو را وزن کرده و روی آن سلفون می‌کشد. این مدل دستگاه‌ها معمولا مناسب خط تولید سورتر بوده و حجم بالایی از میگو را در زمانی کوتاه بسته‌بندی می‌کنند. نوع دیگری از دستگاه‌های بسته‌بندی، دستگاه‌های تک کابینه و چند کابینه هستند که فرایند بسته‌بندی را انجام می‌دهند. علاوه بر این دو مدل نوع سومی نیز وجود دارد و آن هم دستگاه‌هایی هستند که میگوها را شسته، تمیز کرده و در ظرف‌های مخصوص وکیوم می‌کند.

دستگاه بسته‌بندی  میگو

کلیه این دستگاه‌های سورتینگ می‌توانند علاوه بر میگو تمام محصولات دریای و مرغ را به صورت تکه تکه و کامل و منجمد و تازه به سادگی سورت و بسته‌بندی کنند. دستگاه‌های بسته‌بندی و سورت میگو، بر اساس نیاز کاربران قابل تنظیم هستند و قیمتشان هم بر اساس حجم، ظرفیت، سرعت و مدل دستگاه متفاوت است. یک نکته بسیار جالب درباره این دستگاه ها این است که می‌توان آن‌ها را به دو صورت مکانیکی و اتوماتیک تنظیم کرد. اگر خط تولید سورتینگ میگو را خریداری کرده‌اید! پیشنهاد ما به شما این است که جهت بسته‌بندی محصولات دستگاهی بخرید که به خط دستگاه سورتینگ متصل شود.

خط سورتینگ میگو

از آن ‌جایی که میگو، محصول حساسی است، پس  نمی‌توان انتظار داشت که سورت آن توسط یک دستگاه معمولی و ساده به خوبی انجام شود. علاوه بر این هنگام انجام فرایند سورتینگ میگو برای جلوگیری از خشک شدن پوسته آن باید همزمان شست و شوی میگو هم انجام شود. سورتر میگو هم مانند سورترهای دیگر، از چندین دستگاه تشکیل شده است که در طول این خط تولید چندین نوار نقاله وجود دارد. که این نوارها شامل موارد زیر هستند:

نوار نمونه‌گذاری: در مرحله اول میگو را روی نوار نمونه‌گذاری گذاشته و آن را روی نوار پخش می‌شوند.

نوار توزین: در نوار توزین میگوها براساس وزن و شکل و اندازه میگو دسته‌بندی می‌شوند.

نوار سورتینگ: میگوها روی نوار سورتینگ براساس وزنشان از هم جدا شده و در سبدهای مختلف قرار می‌گیرند.

پس زمانی که قصد راه اندازی یک خط تولید میگو را دارید باید بدانید که، علاوه بر دستگاه‌های بسته‌بندی و وکیوم، برای تکمیل خط تولید این دستگاه‌ها به ۳ دستگاه دیگر هم نیاز دارید. علاوه بر این دستگاه‌ها شما به سیستم چرخش آب  هم نیاز دارید به طوری که آب همراه میگو، روی نوار ریخته شود و همزمان با سورت میگوها را بشوید. و سپس آب جهت صرفه‌جویی در مصرف به منبع بازگردانده شود.

3 پاسخ

  1. سلام. قیمت سورتینگ میگو را می‌فرمایید.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button