کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ مخصوص پسته و مغز پسته

تفاوت میان دستگاه سورتینگ مخصوص مغز پسته و پسته چیست؟ دستگاه سورتینگ پسته قابلیت دسته­بندی انواع مختلف پسته اعم از کله قوچی، اکبری و سایر پسته­ها را دارد؟ یکی از محصولات قابل اهمیت در حوزه صادرات کشور با قیمت بالا، پسته می­­باشد که باعث ارزآوری برای کشور می­گردد. توجه بخش کشاورزی و بازرگانی به این محصول با اهمیت در سال­های اخیر بیشتر شده است و از آنجا که زمین کشاورزی حاصلخیز برای این محصول در ایران وجود دارد، کشاورزان بسیاری از شهرها علی الخصوص رفسنجان تلاش بیشتری برای کاشت و تولید این محصول با ارزش دارند.

از سویی دیگر، همانند سایر محصولات خشکباری، پسته پس از برداشت باید توسط دستگاه سورت و جداسازی گردد. یکی از دستگاه سودآوری و گران­قیمت در بخش کشاورزی کشور، دستگاه سورتینگ پسته می­باشد. نیاز افزاینده به این دستگاه باعث ورود دستگاه های سورتینگ با تکنولوژی جدید به بازار شده است.

دستگاه سورتینگ مخصوص پسته و مغز پسته

کارکرد دستگاه سورتینگ پسته بدین صورت است که به سادگی و با اسکن پسته­ها به جداسازی و دسته­بندی پسته­های سالم از پسته­های بدرنگ، کوچک و پوسیده می­پردازد.

قیمت دستگاه سورتینگ پسته

خرید دستگاه سورتینگ پسته با قیمتی مناسب و امکانات نوین یکی از مهمترین مسائل پیش روی خریداران این دستگاه می­باشد. از آنجا که تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه­ها همواره در حال پیشرفت بوده و دستگاه­هایی با شش دوربین در بازار وجود دارد، توصیه می­شود که با یکبار هزینه کردن به خرید دستگاهی بپردازید که قابلیت­های کامل­تری را به شما ارائه دهد.

لازم به ذکر است که دستگاه سورتینگ پسته تولید ایران دارای قیمتی کمتر و خدمات پس از فروش کامل­تر نسبت به نمونه مشابه چینی می­باشد. به همین دلیل افراد تمایل بیشتری به خرید این دستگاه دارند. برخی از نکات مهم قبل از خرید دستگاه سورتینگ پسته بدین شرح است؟

قیمت دستگاه سورتینگ پسته

دستگاه سورتینگ پسته هوشمند ایرانی و خارجی قادر به سورت پسته بین 95 تا 98 درصد می­باشند. دستگاه­های مکانیکی با دقتی کمتر به این کار می­پردازند و البته قیمت کمتری را هم خواهند داشت. برای ان دسته از خریدارانی که این نوع دستگاه تمایل به خرید خط تولید آنها را دارند . دستگاه­های مورد نیاز برای خط تولید پسته بدین شرح است.

خرید دستگاه بسته­بندی برای ارائه بسته­های پسته یکی دیگر از الزامات برای برخی از خریداران خط تولید پسته می­باشد. البته می­توان این دستگاه را به صورت جداگانه تهیه نمود به خط تولید پسته اضافه کرد.

دستگاه سورتینگ رنگی پسته

این دستگاه با عنوان یا color sortex  به عنوان هوشمندترین دستگاه سورتینگ پسته معرفی می­شود. فرایند سورتینگ در این دستگاه­ها توسط دوربین­های چندمگاپیکسلی صورت می­گیرد که برای جداسازی پسته­ها بر اساس شکل و رنگ آنها مورد استفاده قرار می­گیرد. این دستگاه می­توانند روزانه 10 تن پسته را با سرعتی بالا جداسازی و تفکیک کنند.

دستگاه سورتینگ رنگی پسته

لازم به ذکر است که فرایند سورتینگ پسته­ها در دو یا سه مرحله انجام می­شود تا اگر احتمال خطای یک درصدی در دستگاه­های مجهز به دوربین 20 مگاپیکسلی وجود داشته باشد، از آن جلوگیری شود.

دستگاه جداسازی رنگی پسته

علی الخصوص برای صادرات پسته می­بایست این دقت را در سطح بالایی حفظ نمود. دستگاه سورتینگ رنگی پسته قیمت بالاتری نسبت به نمونه­های دیگر دارد و حساسیت بالای این دستگاه­ها، ارائه دهندگان را ترغیب به ارائه گارانتی، خدمات پس از فروش و تسهیلات دیگر به مشتریان کرده است تا فرایند خرید و فروش دستگا­ه­ها با اطمینان خاطر بیشتری اتفاق بیفتد.

انواع مختلف دستگاه سورتینگ پسته و مغز پسته

از آنجا پسته جایگاه ارزشمندی در صنعت صادرات کشور دارد، جایگزینی دستگاه­های سورتینگ جدید و پیشرفته با دستگاه­های قدیمی امری بدیهی است. کیفیت بالای پسته موجب افزایش مشتریان آن می­گردد.

برخی از مشتریان خارجی همانند روسیه، توجه بسیاری بر روی بسته­بندی و کیفیت پسته دارند و مبالغ بالایی برای پسته­های درجه یک پرداخت می­کنند. بنابراین به روز کردن دستگاه­های سورتینگ پسته یکی از اولویت­های افراد فعال در این زمینه می­باشد.

انواع مختلف دستگاه سورتینگ پسته و مغز پسته

تقسیم­بندی سورترهای پسته به صورت مکانیکی، رنگی و تصویری می­باشد. مکانیزم سورتر مکانیکی بر اساس جنبش و حرکت پسته­ها می­باشد و با استفاده از ویبراسیون به سورت پسته­های می­پردازد. نتیجه سورت با این نوع دستگاه چندان دقیق نمی­باشد. دقت سورترهای تصویری بالاتر بوده و با سرعت بیشتری به دسته­بندی پسته­ها می­پردازد. به همین دلیل دستگاه بر اساس برنامه­ای که به آن داده شده به سورت دقیق پسته می­پردازد و نیازی به چک کردن مجدد توسط اپراتور نخواهد داشت. مکانیزم این دستگاه بر اساس حجم پسته و رنگ پسته می­باشد.

در دستگاه­های سورتینگ رنگی پسته، مغز پسته­ها بر اساس رنگدانه­هایی که در خود دارند توسط دستگاه شناسایی می­شوند. به عنوان مثال مغز پسته­های با کیفیت­تر در این دستگاه دارای رنگ قرمز و سبز می­باشد. این دستگاه با واکنش به رنگ مغز پسته­های سالم و ناسالم، به جداسازی مغزهای چروک، پوسیده و بدرنگ می­پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button