کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ انواع خشکبار

برای سورت انواع تخمه، آجیل، فندق، بادام و پسته از دستگاه­های سورتینگ مخصوص خشکبار استفاده می­شود. تنقلاتی که به صورت خشک شده به دست مشتریان می­رسد و مصرف می­شود را خشکبار می­نامند. برخی از پرمصرف­ترین خشکبارها انجیرخشک، کشمش و مغزیجات می­باشد. دستگاه­های سورتینگ خشکبار که اغلب از کشور چین وارد می­شوند دارای مدل­های متنوعی می­باشدکه هر کدام برای سورت خشکبارها قابلیت­های متفاوتی دارد. دو نوع اتوماتیک و غیراتوماتیک در دستگاه­های سورتینگ خشکبار وجود دارد که مسلما دستگاه غیراتوماتیک دارای قیمت مناسب­تری می­باشد و با کمک چند اپراتور به فعالیت می­پردازد. دستگاه سورتینگ خشکبار بر اساس رنگ، سایر و شکل انواع خشکبار به تفکیک و جداسازی آنها می­پرازد.

قابلیت­های دستگاه­های سورتینگ خشکبار بسیار بیشتر بوده و توانایی سورت انواع حبوبات، آجیل و غلات را هم دارا می­باشند. ظرفیت این دستگاه­ها متفاوت است. در برخی از دستگاه­های سورتینگ خشکبار امکان براق­سازی و گردگیری خشکبار هم وجود دارد و با سرعت و دقت بالایی خشکبار را در زمانی کوتاه برای فروش به بازار بسته­بندی و آماده سازی می­کنند.

چه خشکبارهایی را می­توان با این نوع دستگاه سورت کرد؟

چه خشکبارهایی را می­توان با این نوع دستگاه سورت کرد؟

یکی از مشاغل پردرآمد و مهم در ایران بسته­بندی و درجه­بندی نمودن خشکبار و حبوبات می­باشد. در بیشتر موارد سودآوری این مشاغل به اندازه­ای بالا است که هزینه خرید دستگاه سورتینگ پس از مدت کمی برمی­گردد و علاوه بر آن سودآوری مناسبی هم برای صاحب دستگاه به همراه خواهد داشت. یکی از اقدامات ضروری که مقدمه­ای بر بسته­بندی حبوبات و خشکبار محسوب می­شود، بوجاری و سورت کردن آنها می­باشد. چراکه فروش خشکبار تفکیک شده بیشتر از خشکبار فله­ای بوده و کیفیت بالاتری هم دارا می­باشد.

خرید دستگاه سورتینگ خشکبار بسیار به صرفه می­باشد. چراکه این دستکاه­ها قابلیت سورت و تفکیک سایر انواع خشکبار ازجمله تخمه، فندق، خرما، بادام، انجیر و … را دارا می­باشد. تشخیص رنگ و جداسازی بر اساس اختلاف رنگ، یکی از اصلی­ترین عملکردهای این دستگاه به شمار می­رود. این فرایند توسط دو دوربینی که در هر کدام از کانال­ها قرار گرفته است انجام می­شود و محصولاتی که از کانال­ها عبور می­کنند از هر دو طرف مورد بررسی قرار خواهند گرفت. ejectors های موجود در مسیر برای جداسازی دورریزها و ضایعات خشکبار قرار گرفته­اند که محصولات نامرغوب را از پروسه سورت جدا می­کنند.

قابلیت­های اختصاصی برخی از دستگاه­های سورتینگ خشکبار عبارت است از: سیستمی برای حذف گرد و غبار، دوربین­های قوی برای مانیتورینگ خشکبار، پردازنده­های قوی در دستگاه، ضمانت­نامه معتبر، قابلیت اسکن محصولات و قابلیت تنظیم ارتقاء دستگاه. دستگاه­هایی که این قابلیت­های را با هم دارا باشد قیمت بالاتری هم خواهد داشت.

قیمت دستگاه سورتینگ خشکبار

قیمت دستگاه سورتینگ خشکبار

نمونه­های متنوعی از دستگاه سورتینگ خشکبار به صورت صنعتی، خانگی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شده و در بازار موجود می­باشد و قیمت­های هریک با دیگری متفاوت است. نحوه عملکرد دستگاه­های سورتینگ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به شکل خاصی طراحی شده است و مدل­های مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است. برخورداری از فناوری پیشرفته در هر دستگاه موجب افزایش قیمت دستگاه شده، از طرفی نیاز به نیروی انسانی را کاهش می­دهد. قیمت دستگاه سورتینگ خانگی نسبت به نمونه صنعتی کمتر بوده و ابعاد و ظرفیت خروجی آن کمتر می­باشد. دستگاه سورتینگ خانگی تک کاناله بوده و میزان برق مصرفی آنها نسبت به دستگاه صنعتی کمتر می­باشد. اگر قصد راه­اندازی مشاغل خانگی را داشته باشید، می­توانید از دستگاه سورتینگ خانگی برای شروع کار خود استفاده نمایید تا سرمایه کمتری برای شروع حرفه خود نیاز داشته باشید.

برخی از موضوعات حائز اهمیت در هنگام خرید دستگاه سورتینگ خشکبار به شرح زیر می­باشد:

قیمت دستگاه سورتینگ بر اساس میزان ولتاژ برق مصرفی آنها افزایش یا کاهش خواهد یافت. دستگاه سورتینگ معمولا با برق تک فاز یا سه فاز کار می­کند. اگر جنس بدنه دستگاه سورتینگ از استیل یا فلزهای سنگین وزن باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. چراکه عمر چنین دستگاه­هایی بیشتر از سایر انواع دستگاه سورتینگ می­باشد.

قبل از اقدام به خرید دستگاه سورتینگ محیط کاری خود را از نظر فضای خالی در نظر بگیرید و بر همان اساس ابعاد دستگاه سورتینگ را انتخاب نمایید.

آیا دستگاه سورتینگ خشکبار با آجیل فرق دارد؟

آیا دستگاه سورتینگ خشکبار با آجیل فرق دارد؟

اصلی­ترین وظیف دستگاه­های سورتینگ تفکیک و جداسازی خشکبار مرغوب و با کیفیت از خشکبار ضایعاتی و نامرغوب می­باشد. این نوع دسته­بندی خشکبار تاثیر بسیار زیادی در قیمت آنها خواهد داشت. درصد خطای دستگاه سورتینگ پیشرفته که از فناوری نوین بهره­مند است، بسیار کمتر از دستگاه­های قدیمی بوده و آجیل و مغزیجات را با کیفیت بالاتری درجه­بندی می­کند.

دروبین­هایی که در دستگاه سورتینگ خشکبار استفاده می­شود به لنزهای بسیار قوی مجهز هستند و می­توانند کلیه محصولاتی ورودی را از نظر رنگ، شکل، سایز و کیفیت مورد بررسی قرار دهند. سیستم مانیتورینگ موجود در این دستگاه­ها قابلیت تنظیم توسط اپراتور را دارا می­باشد و جداسازی خشکبار بر اساس شکل و اندازه محصولات یکی از وظایف این سیستم در دستگاه می­باشد.

پیشرفت تکنولوژی در سال­های اخیر موجب تولید و عرضه دستگاه­های سورتینگ تک منظور شده است که محصولات را به صورت بسیار با کیفیت تفکیک و جداسازی می­کند. همچین دستگاه­های مخصوص هر یک از آجیل­ها ساخته شده است که بر اساس اندازه و ساختار آجیل آنها را درجه بندی و تفکیک می­نماید. این دستگه برای مشاغلی مناسب است که به صورت تمام وقت مشغول درجه­بندی و بسته­بندی مغزیجات و آجیل­ها می­باشند.

فناوری به کار رفته در دستگاه سورتینگ خشکبار و آجیل علاوه بر درجه بندی محصولات مرغوب و نامرغوب، قادر به جلوگیری از دورریز محصولات و از بین رفتن بخش عمده­ای از محصولات می­گردد. چراکه درجه­بندی و کلاس­بندی خشکبار می­تواند باعث عرضه هر یک از آنها با قیمتی متفاوت به بازار شود.

انواع مختلف دستگاه آجیل خشکبار لیزری

انواع مختلف دستگاه آجیل خشکبار لیزری

دقیق­ترین دستگاه سورتینگ در بازار، دستگاه سورتینگ خشکبار لیزری می­باشد که در مدل­های متنوعی به بازار فروش عرضه شده است. نحوه عملکرد دستگاه سورتینگ لیزری و شیوه جداسازی محصولات در آن به صورت تصویربرداری از محصولات بر طبق الگوهایی می­باشد که برای دستگاه تعریف شده است. دوربین­های CCD که در دستگاه سورتینگ لیزری تعبیه شده است، سیستم بینایی قدرتمندی را برای دستگاه ایجاد نموده که باعث تبدیل تصاویر به سیگنال­های تصویری می­گردد و سپس آنها را پردازش کرده تا محصولات بر طبق آن دسته­بندی گردد. دوربین­های موجود در دستگاه دارای کیفیت ۲۰۴۸ پیکسلی و وضوح ۰۱/۰ میلی متر مربعی بوده و قادر به شناسایی و جداسازی ایرادات جزئی محصولات و تفاوت­های رنگی آنها می­باشد. آسیب­های احتمالی که به محصولات وارد می­شود توسط حرکت یکنواخت خشکبار بر روی نوار نقاله کاهش یافته و کمترین میزان خرابی و آسیب را در فرایند سورتینگ ایجاد می­کند.

مدل­های مختلفی از دستگاه سورتینگ لیزری در بازار موجود است که تفاوت آنها بسیار جزئی می­باشد. اصلی­ترین تفاوت آنها به شرح زیر می­باشد:

لازم به ذکر است که قیمت دستگاه سورتینگ ارتباط مستقیمی با موارد عنوان شده دارد. از سویی دیگر می­توان دستگاه سورتینگ لیزری را با تجهیزات و تنظیمات جدیدتر ارتقاء داد و این انعطاف­پذیری یکی از مزیت­های دستگاه لیزری می­باشد. دستگاه­های سورتینگ لیزری به صورت اتوماتیک ساخته شده­اند و کار کردن با آن به سادگی امکان­پذیر می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button