کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ پرتقال

دستگاه های تمام اتوماتیک سورتینگ پرتقال به جداسازی، سورت و شستشوی کامل پرتقال می­پردازد. پرتقال یکی از مرکبات چهارفصل و پرطرفدار است که منبعی غنی از ویتامین c محسوب می­شود. به منظور بسته­بندی و ارائه پرتقال و دیگر سبزیجات و میوه ها به بازار از دستگاه سورتینگ استفاده می­شود. این دستگاه علاوه بر سورتینگ به لیبل­گذاری میوه­ها می­پردازد.

تجهیزات سورتینگ و تفکیک پرتقال در حال حاضر پیشرفت­های بسیاری داشته و بیشتر زمین­های بزرگ کشاورزی و همچنین واحدهای تولید مجهز به اینگونه دستگاه­ها می­باشند.

دستگاه سورتینگ پرتقال

اهمیت تفکیک و بسته­بندی محصولات کشاورزی در جلب رضایت بازارهای جدید و حفظ و نگهداری محصولات در طولانی­مدت و بر اساس استانداردهای جهانی در پروسه صادرات امری قطعی است. علاوه بر آن فروش میوه­های بسته­بندی شده و سورت شده بر اساس قیمت واقعی آنها موجب سودآوری بیشتری برای کشاورزان شده است.

سورتینگ پرتقال به چه معنا است؟

دستگاه سورتینگ از جمله دستگاه­های مهم و کاربردی در صنعت ماشین­آلات کشاورزی محسوب می­شود که موجب تفکیک و بسته­بندی با کیفیت و اصولی محصولات می­گردد. برای سورتینگ پرتقال دو نوع دستگاه مکانیکی و لیزری وجود دارد که به تفکیک میوه­ها بر اساس سایز، رنگ و حجم آنها می­پردازد.

در سورتینگ پرتقال چندین مرحله طی می­شود:

1- شستشوی پرتقال­ها در حوضچه­های کوچک

2- ضدعفونی کردن پرتقال­ها

3- پولیش­زنی بر روی میوه

4- خشک کردن میوه­ها در دالان­های مخصوص

5- تقسیم­بندی پرتقال­ها بر حسب وزن و حجم آنها

6- بسته­بندی کردن پرتقال­ها

بر اساس اندازه مکان راه­اندازی می­توان خط سورتینگ پرتقال­ها را تنظیم نمود. دستگاه­های سوتینگ پرتقال نمونه­های پیشرفته بسیاری دارد که در کشور ما ساخته می­شود. دستگاه­های جدید مشکلات دستگاه­های سورتینگ قدیمی را نداشته و با دقت و سرعت بالاتری به تفکیک پرتقال می­پردازد.

دستگاه سورتینگ بادله

یکی از ماشین ­آلات مهم در صنعت کشاورزی، دستگاه سورتینگ بوده که برای جداسازی میوه ­ها و بسته­بندی آنها استفاده می­شود. امکان سفارشی ­سازی دستگاه­ های سورتینگ مرکبات برای مشتریان وجود دارد.

واردات دستگاه­های سورتینگ با برندهای مختلف امری رایج در گذشته بوده است. ولی امروزه تولید این داستگاه­ها با کیفیت برجسته و عالی انجام می­شود. دستگاه سورتینگ بادله یکی از دستگاه­های سورتینگ ساخت ایران بوده که کیفیتی استاندارد و مطلوب برای دسته­بندی و تفکیک میوه را دارا می­باشد.

دستگاه سورتینگ بادله پرتقال

کیفیت این دستگاه با دستگاه­های مشابه خارجی یکسان بوده و با هدف حمایت از مشتریان و کشاورزان ایرانی تولید می­گردد. برخی از مزایای دستگاه سورتینگ بادله به شرح زیر است:

این دستگاه قیمت پایین­تری نسبت به سایر ماشین­آلات داشته و صرفه اقتصادی بیشتری برای تولیدکنندگان در بر دارد.

تفاوت بین دستگاه سورتینگ پرتقال و کیوی

پروسه دستگاه­های سورتینگ مرکبات تقریبا یکسان بوده و تفاوت آنها در شکل بسته­بندی و سورت محصولات کشاورزی می­باشد نحوه عملکرد آنها بر اساس حجم و وزن میوه می­باشد.

در دستگاه سورتینگ رنگی، معیار دسته­بندی میوه­ها رنگ آنها می­باشد. در دستگاه­هایی که بر طبق حجم و وزن میوه دسته­بندی انجام می­شود دستگاه با تکان­های پی در پی به جداسازی میوه­های کوچکتر از میوه­های بزرگتر می­پردازد. سنسور این دستگاه قابل تنظیم بوده و می­توان کانال­های خروجی را بر اساس سایز میوه مورد نظر تغییر داد.

تفاوت بین دستگاه سورتینگ پرتقال و کیوی

دستگاه­های وزنی و حجمی برای میوه­های تک رنگ مانند کیوی و خیار مناسب هستند. ولی تفاوت رنگ پرتقال نارس و رسیده معیار مناسبی برای استفاده از دستگاه­های رنگی سورتینگ می­باشد.

نکته قابل توجه این است که برخی از دستگاه­های سورتینگ تنها مختص یک محصول تولید شده­اند که دارای قیمت پایین­تری هم هستند.

دستگاه سورتینگ مرکبات دست دوم

تولید مرکبات در شمال کشور و ارائه این محصول به بازارهای داخلی و خارجی لزوم استفاده از دستگاه سورتینگ را برای کشاورزان جهت جلوگیری از هدررفت محصولات بیشتر کرده است. اما خرید دستگاه سورتینگ دست دوم برای مشتریان به صرفه­تر می­باشد. فروش دستگاه­های دست دوم معمولا به دلیل خرابی آنها نبوده و تنها به دلیل تغییر شغل افراد به فروش می­رسد. در نظر داشتن برخی نکات قبل از خرید دستگاه سورتینگ دست دوم حائز اهمیت است:

دستگاه سورتینگ مرکبات دست دوم

کارکرد دستگاه اولین موضوعی است که خریداران باید به آن توجه داشته باشند. دستگاه­هایی که سرعت بالاتری دارند، از اتلاف وقت جلوگیری می­کنند و سورت میوه­ها را در زمان کوتاه­تری انجام می­دهند.

برق مصرفی دستگاه نکته دومی است که باید به آن دقت شود. دستگاه­هایی که برق مصرفی آنها کمتر است ارزش بیشتری دارند.

جنس دستگاه نکته سوم برای خرید دستگاه دست دوم است. ضدآب و ضدزنگ بودن بدنه دستگاه حائز اهمیت است. چراکه مرکبات پس از شستشو به دستگاه سورتینگ منتقل می­شوند و امکان آسیب دیدن بدنه دستگاه با رطوبت بالا می­باشد.

قیمت دستگاه سورتینگ پرتقال

قیمت دستگاه سورتینگ پرتقال

تولید و ارائه دستگاه­های سورتینگ توسط شرکت­های بسیاری صورت گرفته است. بدست آوردن اطلاعات در مورد دستگاهی که قصد خرید آن را دارید امری ضروری است. برخی از نکات مهم قبل از خرید دستگاه سورتینگ که موجب انتخاب درست می­شود به شرح زیر است:

برخی از عوامل اثرگذار بر روی قیمت دستگاه سورتینگ پرتقال به شرح زیر است:

عامل آخر تاثیر بسیاری در قیمت دستگاه سورتینگ دارد. بدین دلیل که هر چه تکنولوژی استفاده شده در این ماشن­آلات پیشرفته­تر باشد، کیفیت برتری در سورت میوه داشته و قیمت بالاتری هم خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button