کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ مرغ و طیور

دستگاه سورتینگ مرغ و طیور یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های توزین و بسته‌بندی مرغ است که در بخش کارگاهی و کارخانه‌ای و توسط شرکت‌های معتبر خرید و فروش می‌شود. یک دستگاه سورتینگ مرغ قابلیت سورت و درجه‌بندی انواع قطعات مرغ را دارد و می‌تواند سینه و ران مرغ را به خوبی سورت و توزین کند.منظور از دستگاه‌ توزین، دستگاهی است که مرغ را به طور کامل وزن‌گیری کرده و به به صورت جداگانه بسته‌بندی می‌کند. علت آن هم این است که هر مرغ ممکن است وزن متفاوتی از بقیه داشته باشد.

از طرفی در بازار هم مرغ‌ها براساس وزنشان قیمت گذاری و فروخته می‌شوند. به همین دلیل وزن کردن مرغ، یکی مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف دستگاه‌های سورتینگ مرغ است. در زمینه سورتینگ مرغ باید دانست که هر چه میزان توزین و دامنه وزن در دستگاه بیش‌تر باشد، دستگاه هوشمندتر و پیشرفته‌تر است و به طبع آن قیمت دستگاه هم بیش‌تر خواهد بود.

منظور از دامنه وزن مرغ این است که دستگاه می‌تواند تا این میزان مرغ را به راحتی وزن کرده و دسته‌بندی کند. به عنوان مثال مشتری تمایل دارد که مرغی با وزن یک کیلو یا یک و نیم کیلو خریداری کند و مشتری دیگر هم ممکن است مرغ‌های دو کیلو به بالا بخواهد. توزین با دامنه وزن این کار را ساده می‌کند. در بعضی دستگاه‌ها مقدار دامنه وزن بین ۲ تا ۶ و بعضی دیگر بین ۲ تا ۱۰ است.

سورتینگ مرغ بر اساس وزن و حجم

سورتینگ مرغ بر اساس وزن

دستگاه‌های سورتینگ مرغ بر اساس وزن و حجم مرغ تنظیم می‌ شوند، چون مرغ از جمله محصولاتی است که امکان تغییر در حجم و وزن آن وجود ندارد. دستگاه‌های سورتینگی که براساس وزن، فرایند سورتینگ را انجام می ‌دهند باید مجهز به ترازوی دیجیتال باشند تا بتوانند پس از سورت و شستشوی محصول، آن را وزن کرده و سپس به قسمت بسته‌بندی منتقل کنند.

دستگاه‌های سورتینگی که براساس حجم فرایند سورتینگ مرغ را انجام می‌ دهند مجهز به سیستم هوشمند تصویری هستند و بر اساس حجم و شکل مرغ، آن را بسته‌بندی و سورت می‌ کنند. این نوع دستگاه‌های سورتینگ معمولا تمام اتوماتیک بوده و به حضور اپراتور نیاز ندارند. سرعت سورتینگ مرغ نیز کاملا در دست اپراتور است و بر اساس نیاز  و خواست کاربر تنظیم می‌شود.

دستگاه‌های سورتینگ وزنی و حجمی مرغ و طیور از بعضی جهات عملکردی شبیه هم دارند. ولی در بخش سورت و جداسازی، تفاوت‌هایی نیز با هم دارند. سورتینگ وزنی بر اساس وزن مرغ و سورتینگ حجمی با استفاده از اندازه یا حجم مرغ انجام می‌شود.

در این نوع سورتینگ مرغ‌های بزرگ‌تر از کوچک‌تر جدا می‌شوند و بر اساس حجمشان برای بسته‌بندی آماده می‌شوند. یک نکته جالب در این روش سورتینگ این است که، دستگاه‌های سورتینگ، برای مرغ‌های بزرگ‌ و کوچک جعبه‌های متفاوت دارند و هر کدام از آن‌ها در قفسه‌های مخصوص خودشان خود نگه‌داری می‌شوند تا فروشندگان بتوانند به راحتی تشخیص دهند که کدام مرغ‌ها در کدام قفسه‌ها هستند. مثلا مرغ‌های ۲ کیلویی از مرغ‌های ۳ تا ۴ کیلویی جدا می‌شوند و انتخاب مرغ با وزن مورد نظر جهت خریداری برای مردم ساده‌تر خواهد بود.

برای فروشگاه‌های موادغذایی به خصوص فروشگاه‌های بزرگ که ظاهر منظم و راحتی در انتخاب محصولات توسط مشتریان برایشان امری ضروری است. این روش سورتینگ مرغ بسیار کاربردی و مناسب است. البته علاوه بر وزن یکی از مهم‌ترین نکاتی که به افزایش فروش محصولات پروتئینی و به خصوص مرغ کمک می‌کند، داشتن یک بسته‌بندی جذاب و در این حال بهداشتی و با کیفیت است.

 سورتینگ حجمی و وزنی مرغ، شباهت‌ها و تفاوت‌ها

سورتینگ حجمی مرغ

همان‌‌طور که گفتیم، سورتینگ مرغ و ماهی براساس وزن و حجم آن‌ها صورت می‌گیرد.

شباهت‌ها

هر دوی این دستگاه کاملا قابل شستشو بوده و جنس آن ها از استیل ضد زنگ است. هر دوی این دستگاه‌ها کار شمارش را نیز انجام می‌دهند و علاوه بر آن مرغ‌ها را جداسازی می‌کند. سورتینگ مرغ چه حجمی و چه وزنی دارای چندین کانال خروج است.

تفاوت‌ها

در دستگاه سورتینگ حجمی، دوربین های تشخیص سایز مرغ، وظیفه جداسازی مرغ‌های درشت را از مرغ‌های کوچک را دارند و کار سورتینگ را به صورت کاملا هوشمند و مانیتورینگ شده انجام می‌دهند. در دستگاه سورتینگ وزنی هم فرایند به شکل کاملا اتوماتیک صورت می گیرد و در چندین رنج و دامنه وزن قابل تنظیم است. مثلا امکان این را دارد که در طول یک روز، چندین تن مرغ با وزن های مختلف را بدون دخالت اپراتور و کاملا اتوماتیک سورت و بسته‌بندی کند. معمولا تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند که دستگاه‌های وزنی یا همان توزین را خریداری کنند چون هم کاربردی‌تر است هم قیمت مناسب‌تری نسبت به دستگاه‌های حجمی دارد.

قیمت دستگاه‌های سورتینگ مرغ و طیور

قیمت دستگاه‌های سورتینگ مرغ و طیور

عوامل زیادی در تعیین قیمت یک دستگاه سورتینگ مرغ و طیور تاثیر گذار است. از کشور سازنده گرفته تا برند، سرعت، موتور و جنس بدنه‌ی دستگاه، ویژگی‌ها و امکانات دستگاه و خیلی نکات دیگر در تعیین قیمت یک دستگاه سورتینگ نقش دارند. مثلا قیمت دستگاهی که ۳۰۰۰ قطعه مرغ را در یک ساعت سورت می‌کند با قیمت دستگاهی که بیش از ۶۰۰۰ قطعه مرغ را سورت و بسته‌بندی می‌کند، کاملا متفاوت است.

و یا این که هر چه تعداد کانال های خروجی دستگاه سورتینگ بیشتر باشد قیمت آن دستگاه بالاتر است. مثلا دستگاه‌های ۶ کاناله قیمت بسیار کمتری نسبت به دستگاه ۱۲ تایی دارند. علاوه بر آن سرعت این دستگاه‌ها ممکن است تا ۵۰۰۰ قطعه در سایت متغیر باشد که طبیعتا می‌تواند تاثیر چشمگیری بر روی قیمت بگذارد.

از طرفی دامنه تعیین وزن مرغ هم در قیمت آن موثر است. منظور از دامنه وزنی ، همان تنظیماتی است که اپراتور به دستگاه می دهد تا مرغ‌ها را بر اساس وزنشان جدا کند. به این ترتیب مرغ‌های نیم کیلویی تا ۵ کیلویی بر اساس وزن یا حجم آن به راحتی سورت شده و بسته‌بندی می‌شود.

اما برای آن دسته از خریدارانی که نیاز دارند حدودی از قیمت برای دستگاه سورتینگ مرغ و طیور بدانند. به دلیل حساسیت و هوشمند بودن این دستگاه‌ها، لازم است با مشاوران و کارشناسان خبره دراین زمینه صحبت شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از طریق سایت می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button