کاسپین سورت ایران

جستجو

دستگاه سورتینگ رنگی سنگ و کانی‌های معدنی

تمایل به زیبایی و نظم در محیط اطراف امری ذاتی در وجود انسان است. ما همیشه به هماهنگی و یک دست بودن چیزهای اطرافمان بسیار توجه نشان می دهیم. وقتی صحبت از ساخت یک بنا می‌شود این نظم و هماهنگی اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند. داشتن رنگ های یک دست و برش های در سنگ‌های به کار رفته در یک ساختمان باعث القای حس آرامش و امنیت به ساکنان آن می‌شود و از طرفی زیبایی چشمگیری به آن می بخشد.

برای این که این سنگ‌های یک رنگ و زیبا به دست بیاید نیاز است ابتدا سنگ‌های برداشته شده از کوه و معادن مخصوص آن، از ناخالصی زدوده شوند و سنگ‌ها بر اساس رنگشان دسته‌بندی شوند. اما این کار چگونه انجام می‌گیرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد!

سنگ‌هایی که از کوه و معدن استخراج می‌شوند در ابتدا شکلی بسیار ناموزون دارند و با ناخلصی‌های زیادی همراهند علاوه بر این تنوع رنگ زیادی هم دارند. پس سنگ برای آن که به مرحله استفاده در ساخت بنا برسد مسیر  طولانی را طی می‌کند. ابتدا سنگ‌های استخراج شده باید برش بخورند تا به شکل مناسبی جهت سورتینگ در بیایند. سپس سنگ‌های برش خورده، به وسیله دستگاه‌های بسیار پیشرفته و مجهز به نام دستگاه سورتینگ رنگی سنگ، مورد بررسی قرار می گیرند و از لحاظ رنگ و لکه و رگه های موجود در آن دسته‌بندی می‌شوند.

دستگاه‌های سورتینگ رنگی سنگ، به روند دسته‌بندی و سورت سنگ سرعت زیادی بخشیده و با کیفیت بیشتر و خطای کمتر این کار را انجام می دهد. همچنین این دستگاه به رشد صنعت ساختمان‌سازی کمک شایانی کرده است.

انواع دستگاه‌های سورتینگ سنگ

انواع دستگاه‌های سورتینگ سنگ

همان طور که می‌دانید سنگ‌ها انواع مختلفی با رنگ، درجه سختی و کاربردهای متنوع دارند. از این رو برای سورت هر کدام شیوه به خصوص و دستگاه‌های سورتینگ خاصی لازم است.

برای سورت کردن و بالا بردن عیار سنگ‌های ریز مثلا در ابعاد چند میلی متر از نوع خاصی از دستگاه‌های سورتینگ سنگ استفاده می‌شود که دارای سیستم پیشرفته سورت سنگ و مواد معدنی باشند.

در کنار این مدل، دستگاه‌های سورتینگ سنگ، مناسب سورت سنگ‌های بزرگ مقیاس مثل انواع سنگ‌های ساختمانی از جمله مرمر، گرانیت و تراورتن نیز وجود دارد، که سنگ‌ها را بر اساس رنگ و داشتن رگه درجه‌بندی می‌کنند.

برای تشخیص هر کدام از سنگ‌های ساختمانی  خاص یک مدل دستگاه سورتینگ ویژه طراحی و تولید شده است که ویژگی‌ها و طیف رنگی آن نوع سنگ برای آن تعریف می‌شود، تا بتواند با دقت، سرعت و کیفیت بالا، کار سورت سنگ مورد نظر را انجام دهد.

دستگاه سورتینگ سنگ و کانی چگونه کار می‌کنند؟

دستگاه سورتینگ سنگ و کانی چگونه کار می‌کنند؟

طراحی و ساخت دستگاه‌های سورتینگ سنگ به شکلی بسیار پیشرفته و مدرن صورت می گیرد و به لحاظ کاربردی بسیار دقیق و حرفه ای عملیات سورت سنگ را انجام می دهند.

دستگاه‌های سورتینگ رنگی سنگ و کانی‌های معدنی با تکنولوژی تشخیص و پردازش تصویر بر اساس رنگ سایز و شکل ظاهری سنگ، آن ها را سورت و جداسازی می‌کنند. این عملکرد دقیق دستگاه سورتینگ سنگ، به واسطه مجهز بودن دستگاه به پیشرفته ترین امکانات کامپیوتری و سخت افزاری در آن صورت می گیرد. در صورتی که تولید کننده قصد صادرات محصول خود را داشته باشد دستگاه سورتینگ دقیق و با کیفیت سنگ اهمیت بسیار بیشتری هم پیدا می‌کند.

اما دستگاه سورتینگ سنگ و کانی چه کارهایی انجام می دهد؟

کاربردهای دستگاه‌های سورتینگ سنگ و کانی

کاربردهای دستگاه‌های سورتینگ سنگ و کانی

همان طور که در ابتدای این مقاله هم اشاره شد وقتی صحبت از ساخت یک بنا می‌شود پای انواع سنگ هم به میان می آید. چون ساخت یک ساختمان بدون سنگ بسیار محال به نظر می رسد. پس شاید بتوان گفت مهم ترین کاربرد سنگ و همینطور دستگاه‌های سورتینگ سنگ و کانی در زمینه ساختمان‌سازی است.

از همین رو انتخاب سنگ مناسب، با کیفیت و دارای رنگ های موزون و یکسان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که معماران و ساختمان سازها به آن توجه می‌کنند. به همین دلیل خرید و استفاده از دستگاه‌های سورتینگ سنگ و کانی یک از ملزومات کارخانجات و معادن تولید و برش سنگ است تا بدون اتلاف انرژی و وقت کار جداسازی و تفکیک انواع سنگ را با بهترین کیفیت و بیشترین سرعت انجام دهند.

کاربردهای دستگاه‌های سورتینگ کانی معدنی

یکی دیگر از کاربردهای دستگاه‌های سورتینگ سنگ در حوزه جواهرسازی و سنگ‌های قیمتی است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌هایی طراحی و ساخته شده اند که توانایی سورت وجداسازی انواع سنگ‌های بزرگ و کوچک را دارند. بعضی از دستگاه‌های سورتینگ سنگ با هدف سورت و دسته‌بندی سنگ‌هایی در ابعاد خیلی ریز حتی در حدود نیم سانتیمتری طراحی و تولید شده اند، که از این سنگ‌های برای نگین زدن و جواهر سازی استفاده می‌شود.

این بازه کاری وسیع در دستگاه‌های سورتینگ این امکان را برای بشر فراهم کرده برای سورت سنگ در هیچ ابعادی دغدغه خاطر نداشته باشد و بدون نگرانی کار سورتینگ را به دستگاه‌ها بسپارد.

خرید دستگاه سورتینگ سنگ و کانی

برای خرید دستگاه سورتینگ سنگ مناسب می توانید با شرکت های تولید کننده و فروشنده ماشین آلات صنعتی تماس حاصل کرده و یا به سایت های معتبر فروش اینترنتی مراجعه کنید. همچنین می‌توانید قبل از اقدام به خرید انواع دستگاه‌های موجود را بررسی کرده و مناسب ترین دستگاه برای خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button